Deante Battle ponownie we Wrocławiu!

Legenda futbolu amerykańskiego w Polsce i w Europie po roku przerwy ponownie zagra we Wrocławiu. Popularny „Antek” w sezonie 2019 wraz z Panthers walczyć będzie o Mistrzostwo Polski.

Deante Battle z Wrocławiem związany jest od 2011 roku. To wtedy rozegrał swój pierwszy sezon w barwach The Crew Wrocław. Kiedy w 2013 roku po fuzji Giants i Devils Wrocław powstało Panthers Wrocław, Deante był pierwszym amerykańskim graczem w nowych barwach. Teraz po roku gry w lidze węgierskiej, ponownie zobaczymy go w Stolicy Dolnego Śląska. – Przyznaje, że to był bardzo dziwny rok. Mieszkam i żyję we Wrocławiu i czułem się dziwnie, nie grając w Panthers Wrocław z moimi kolegami. Po rozmowach z zarządem i nowym sztabem trenerskim zdecydowałem, że pora wrócić i założyć czarny kask – mówi Deante Battle.

Deante Battle to prawdziwa legenda futbolu amerykańskiego w Polsce i prawdziwy wzór do naśladowania. Świetny zawodnik już wielokrotnie nagradzany był różnorodnym wyróżnieniami i statuetkami. – Deante jest częścią Panthers. To nie podlega żadnej wątpliwości. Wiemy, że to jest dobry ruch i jego postać wnosi wiele do drużyny nie tylko na boisku. Mieć w składzie zawodnika, który tak dobrze zna drużynę i miasto to wyjątkowe szczęście i chcemy z niego czerpać przez kolejny sezon – mówi Jakub Głogowski, generalny menadżer Panthers Wrocław.

To, co może zaskoczyć to fakt, że Deante Battle ma już 33 lata, co może wydawać się dużo, jak na profesjonalnego zawodnika futbolu amerykańskiego. Swoją grą jednak udowadnia, że nie powiedział ostatniego słowa – Oczywiście robię się coraz starszy, ale moje doświadczenie mi tylko pomaga. Znam zawodników Panthers Wrocław, wiem, co potrafią  i jak im pomóc. A moja gra? Uważam, że jestem coraz lepszy, ale to zweryfikuje boisko w sezonie 2019 – mówi Deante Battle.

Decyzję o zakontraktowaniu zawodnika podjęli nowi trenerzy drużyny – Val Gun i Skip Albano, którzy widzą dla Deante Battle miejsce w systemie gry, który planują wprowadzić. Co ciekawe Battle zagra w tym sezonie na nowej pozycji. Jakiej? – Tego nie mogę powiedzieć, ale mogę zdradzić, że grałem już na niej w latach spędzonych w uniwersytecie Northwestern. Praktycznie całą moją karierę w Europie grałem jako free safety, więc wyczuwam nowe wyzwanie i wiem, że będę się doskonale bawił, dokonując kluczowych zagrań – zapowiada Battle.

Deante Battle treningi z drużyną rozpocznie już jesienią, ponieważ cały czas przebywa we Wrocławiu. W styczniu do stolicy Dolnego Śląska przylecą nowi trenerzy i rozpoczną się właściwe przygotowania do sezonu. Sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia 2019 roku.