Hummel zagra z Panthers Wrocław

W sezonie 2019 Panthers Wrocław przywdzieją nowe stroje. Sponsorem technicznym wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim została renomowana marka Hummel. Umowa podpisana została na trzy kolejne sezony.

PGE Vive Kielce, MKS Perła Lublin, WTS Sparta Wrocław  i wiele innych. Do mistrzowskiego grona klubów sponsorowanych przez duńską firmę Hummel dołączyli Panthers Wrocław, stając się pierwszym w historii klubem futbolu amerykańskiego w Polsce, którego zawodnicy zagrają w strojach wyprodukowanych przez renomowaną markę, w której strojach gra na co dzień kilkaset klubów sportowych na całym świecie.

Umowa z firmą Hummel to dla naszego klubu kolejny wielki krok w rozwoju. Profesjonalne przygotowanie i wizerunek wszystkich sekcji Panthers Wrocław jest dla nas bardzo ważny i cieszymy się, że znajdziemy się w rękach międzynarodowych specjalistów, którzy nie tylko stworzą uniformy meczowe zawodników, ale także zadbają o wygląd całego sztabu klubu – opowiada Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Hummel to definicja sportowego stylu życia i wielkiej pasji jaką jest aktywność fizyczna. Dewizą marki jest hasło „zmieniamy świat przez sport”, co doskonale obrazuje podpisanie umowy z Panthers Wrocław. Wprowadzenie tak wielkiego partnera do świata futbolu amerykańskiego to jakościowa zmiana, którą śmiało można nazwać przełomem. – Nasza marka coraz mocniej rozwija się w Polsce, zyskując coraz większy procent rynku. Wrocław jest dla sportu miejscem szczególnym, a dla futbolu amerykańskiego wręcz miejscem historyczny. Cieszymy się, że możemy być częścią tej wspaniałej historii i wraz z Panthers Wrocław napisać jej kolejne rozdziały – mówi Nikodem Pałasz, Managing Director Hummel Polska.

Obie strony zapewniają, że nowe stroje, w których zobaczymy zawodników w Lidze Futbolu Amerykańskiego i Pucharze Europy CEFL będą czymś zupełnie nowym zarówno pod względem jakości, jak i samego projektu. Współpraca ucieszy również kibiców, ponieważ Hummel odpowiadać będzie również za stworzenie nowej kolekcji Panthers Clothing by Hummel, czyli elementów garderoby codziennej codziennego użytku. Na pewno możemy spodziewać się t-shirtów i bluz w wersji męskiej, damskiej, a także kolekcja dla dzieci. Pojawią się również nowości, które na razie pozostaną niespodzianką. Ubrania dostępne będą również w sieci sklepów stacjonarnych, którą Hummel bardzo prężnie rozwija w Polsce.

Nowe stroje zaprezentowane zostaną w marcu 2019. Będzie to pierwszy z trzech sezonów, w czasie którego na mocy podpisanej umowy zaprezentują się Panthers Wrocław.