Panthers Wrocław ponownie w Pucharze Europy

Wrocławscy futboliści po raz kolejny zagrają w Pucharze CEFL. W międzynarodowym rozgrywkach weźmie udział siedem drużyn, które zagrają o najbardziej prestiżowe trofeum w Europie.

Już po raz trzeci z rzędu Panthers Wrocław wystąpią w Central European Football League. Rozgrywki podobnie jak w poprzednich latach zgromadziły najlepsze spośród europejskich klubów, które zdecydowały się na rywalizację na najwyższym poziomie. W dwóch poprzednich sezonach Panterom pomimo wygranych z Triangle Razorbacks i Prague Black Panthers nie udało się awansować do finału. Powodem były przegrane ze Swarco Raiders Tirol, którzy sięgali następnie po puchar.

W tym roku po raz pierwszy Wicemistrzowie Polski zagrają w grupie wschodniej, gdzie trafią na zupełnie inne drużyny. Panthers Wrocław w rozgrywkach grupowych zmierzą się z Calanda Broncos (Mistrzowie Szwajcarii), Koc Rams (Mistrzowie Turcji) i Kragujevic Wild Boars (Mistrzowie Serbii). – Naszym celem w każdym roku jest rywalizacja z najlepszymi w Europie. Bardzo zależało nam, by zwiększyć liczbę międzynarodowych spotkań. Teraz nam się to udało i kibice na Stadionie Olimpijskim mogą liczyć na jeszcze większą dawkę emocji – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

We Wrocławiu Pantery zagrają z Calanda Broncos 13 kwietnia i z Kragujevic Wild Boars 11 maja. Na mecz wyjazdowy polecą 27 kwietnia do odległej Turcji, gdzie czekają na nich Koc Rams. – To będzie zdecydowanie najbardziej wymagająca podróż w historii naszego klubu i futbolu amerykańskiego w Polsce. Rams byli jednak we Wrocławiu w 2016 roku, kiedy graliśmy w Final Four Ligi Mistrzów. Teraz nasza kolej, by walczyć o zwycięstwo na ich terenie – opowiada Michał Latoś.

W grupie zachodniej zagrają Swarco Raiders z Austrii, Thonon Black Panthers z Francji oraz Milano Seamen z Włoch. Tych ostatnich wrocławscy kibice pamiętają doskonale, ponieważ to właśnie zwycięstwo z nimi dało Panterom w 2016 roku Puchar Ligi Mistrzów. Zwycięzcy obu grup zmierzą się w finale, który zostanie rozegrany 9 czerwca. Drużyna, która zdobędzie CEFL Championship zagra z mistrzem pucharu NEFL o Superpuchar Europy, stając się najlepszą w Europie.