Znamy terminarz Panthers Wrocław

Wicemistrzowie Polski poznali swoich rywali w tegorocznych rozgrywkach Ligi Futbolu Amerykańskiego. Sezon rozpocznie się szlagierowym spotkaniem, w którym rywalem wrocławskich futbolistów będą Lowlanders Białystok. Na Stadionie Olimpijskim zobaczymy rewanż za Polish Bowl XIII.

Panthers Wrocław wybiegną na boisko 23 marca, by zmierzyć się z drużyną, z którą przegrali mecz o Mistrzostwo Polski. W sezonie regularnym, który zakończy się 2 czerwca Pantery rozegrają 8 spotkań. We Wrocławiu ich rywalami oprócz Lowlanders Białystok będą Kraków Kings oraz Wataha Zielona Góra. Rozgrywki ligowe zakończą się 29 czerwca. To wtedy rozegrany zostanie Polish Bowl XIV.

To będzie bardzo wymagający sezon. Skrócenie czasu trwania rozgrywek LFA i przynajmniej jeden dodatkowy mecz w Pucharze Europy CEFL Championship sprawiają, że nasza drużyna może liczyć na przerwę tylko w czasie Wielkanocy. Wiemy jednak, że nasi zawodnicy, którzy przygotowują się pod okiem doświadczonego trenera Michała Jędrzejczyka będą gotowi do tego wyzwania – mówi Jakub Głogowski, Menedżer Panthers Wrocław.

Oprócz 8 meczów sezonu regularnego Panthers Wrocław rozegrają też 3 mecze w fazie grupowej Pucharu CEFL. Te spotkania odbędą się 13 kwietnia, 27 kwietnia i 11 maja, a przeciwnikami Wicemistrzów Polski będą Mistrzowie Szwajcarii, Turcji i Serbii. Kibice mogę liczyć na bardzo ciekawą długą majówkę, która rozpocznie się w Stambule, a zakończy 4 maja w Trójmieście meczem z Seahawks Gdynia. Co ciekawe w weekend 11-12 maja Pantery rozegrają na Stadionie Olimpijskim aż dwa spotkania. W sobotę w Pucharze CEFL, a w niedzielę w LFA z Wataha Zielona Góra.

Ten weekend to będzie prawdziwy test. Nie tylko naszej drużyny, ale też całej organizacji klubu, który musi przygotować dwa sportowe wydarzenia w dwa dni. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoka, ale chcąc należeć do najlepszych klubów w Europie musimy ją stale podnosić. Wiedzieliśmy, że taka sytuacja może mieć miejsce, dlatego już jakiś czas temu wraz z trenerem Val Gunnem (nowym głównym trenerem Panthers Wrocław) podjęliśmy decyzje o zmianie systemu przygotowań i treningów przed i w trakcie sezonu. Nasi trenerzy będą mieli do dyspozycji 60 zawodników, co ma zapewnić im odpowiednią możliwość rotacji i regeneracji – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Ze względu na bardzo intensywny sezon Panthers Wrocław wybiegną na boisko dopiero 1 lutego, by rozpocząć intensywny okres przygotowawczy. Ostateczny skład drużyny, który zagra na polskich i europejskich boiskach poznamy 4 marca.

Terminarz Panthers Wrocław w sezonie 2019:

 • 23.03 vs Lowlanders Białystok (Wrocław)
 • 30.03 @ Towers Opole (Opole)
 • 06.04 vs Kraków Kings (Wrocław)
 • 13.04 vs Calanda Broncos CEFL (Wrocław)
 • 27.04 @ Koc Rams CEFL (Stambuł)
 • 04.05 @ Seahawks Gdynia (Gdynia)
 • 11.05 vsKragujevac Wild Boars CEFL (Wrocław)
 • 12.05 vs Wataha Zielona Góra (Wrocław)
 • 19.05 @ Warsaw Mets (Warszawa)
 • 26.05 @ Tychy Falcons (Wrocław)
 • 06.02 @ Armia Poznań (Poznań)