Dzikie koty trzymają się razem

Panthers Wrocław rozpoczęli współpracę z Jaguars Kąty Wrocławskie – drużyną, która coraz prężniej rozwija się w najbliższej okolicy stolicy Dolnego Śląska. Dzięki podpisanej umowie obie drużyny wymieniać będą nie tylko doświadczenia, ale też wspierać personel zawodniczy i rozwijać sekcje młodzieżowe.

Futbol amerykański na Dolnym Śląsku rozwija się coraz bardziej. Najlepszym tego przykładem jest drużyna Jaguars Kąty Wrocławskie, która w tym roku zadebiutuje w rozgrywkach 11-osobowych Ligi Futbolu Amerykańskiego. Teraz dzięki umowie podpisanej z Panthers Wrocław rozwój ten będzie jeszcze szybszy. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że futbol amerykański rozwijać się będzie tylko, jeśli w kolejnych miastach funkcjonować będą sprawnie zarządzane drużyny. Dlatego też jesteśmy zawsze otwarci na dzielenie się naszymi doświadczeniami i pomoc. Szczególnie, kiedy dotyczy ona drużyny zlokalizowanej tak blisko Wrocławia – wyjaśnia Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Obie drużyny wcześniej już wspierały się i wymieniały doświadczenia, jednak teraz podpisana została umowa, która pozwoli wprowadzić współpracę na zupełnie nowy poziom. Wśród jej najważniejszych zapisów warto wymienić transfer zawodników. Rozwijający się gracze, którzy nie będą gotowi do gry w pierwszej drużynie Panthers Wrocław będą mogli stale podnosić swoje umiejętności w składzie Jaguars Kąty Wrocławskie, a najlepsi gracze tych drugich będą mieli otwartą drogę do gry w barwach Wicemistrzów Polski i reprezentowanie naszego kraju w rozgrywkach międzynarodowych.

Kolejnym ważnym punktem współpracy jest otwarcie w Kątach Wrocławskich sekcji zawodników minis dla dzieci w wieku 8-12 lat i śmiało można powiedzieć, że ten element jest kluczowy w rozwoju obu klubów. – Panthers Wrocław swoimi poziomem organizacyjnym wyznaczają standardy i cieszymy się, że możemy czerpać z nich to, co najlepsze. Wiemy, jak istotny jest rozwój dzieci i młodzieży, który w naszej okolicy nie brakuje. Nasza sekcja minis to idealne rozwiązanie dla mieszkańców nie tylko Kątów Wrocławskich, ale też południowych części Wrocławia i miejscowości ościennych – opowiada Kamil Dąbrowski, Prezes Zarządu Jaguars Kąty Wrocławskie.

Za koordynację projektu Minis po obu stronach odpowiadać będą Karolina Janas oraz Marlena Bronowicka. Sekcja Minis we Wrocławiu działa już od jakiegoś czasu, a w Kątach Wrocławskich rozpoczynają się treningi otwarte. Zapisy do obu sekcji są cały czas otwarte. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt:

Panthers Minis – Karolina Janas karolina@pantherswroclaw.com +48 602 504 382

Jaguars Minis – Marlena Bronowicka eventmanager.jaguars@o2.pl +48 514 658 894