Otwieramy sezon!

Już w sobotę o 13:30 pierwsza, wielka impreza sportowa w tym roku na Stadionie Olimpijskim. Panthers Wrocław podejmą Lowlanders Białystok w hicie kolejki Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Sezon 2018 nie zakończył się szczęśliwie dla Panthers Wrocław. Futboliści przegrali finał LFA jednym punktem i po dwóch latach musieli oddać Mistrzowski Puchar. – To był dla nas bardzo pechowy sezon. Plaga kontuzji, a na koniec wyjazd amerykańskich zawodników w niewyjaśnionych okolicznościach sprawiły, że minęliśmy się z założonym celem dosłownie o jeden punkt. Porażkę przekuliśmy jednak w motywację i do nowego sezonu podchodzimy z podniesionymi głowami – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Faktycznie dla Panter czas od sierpnia 2018 roku był pracowity jak nigdy: nowy sztab trenerski, nowy program przygotowania fizycznego i zupełnie nowy system przygotowań. To wszystko ma sprawić, by Panthers Wrocław w tym sezonie wrócili na Mistrzowski tron. Zadanie to jednak nie będzie łatwe, a siłę futbolistów ze stolicy Dolnego Śląska sprawdzą Mistrzowie Polski z Lowlanders Białystok. Organizatorzy jak zawsze zapowiadają masę atrakcji, ale oczywiście daniem głównym będzie przede wszystkim starcie na najwyższym poziomie.

Chcieliśmy tego meczu już na starcie rozgrywek. Zawodnicy wciąż mają w głowach ostatnią porażkę i trudno wyobrazić sobie dla nich motywację większą niż rewanż za ubiegłoroczny Polish Bowl. Nasz aktualny skład to mieszanka doświadczenia i młodości, jakiej nie mieliśmy w poprzednich latach i upatrujemy w tym naszej recepty na sukces – opowiada Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocłąw.

Wicemistrz kontra mistrz, najlepsi zawodnicy w Polsce i wielkie sportowe święto na Stadionie Olimpijskim. Na wszystkich kibiców czekają emocje, konkursy, pokazy Wild Cats Cheerleaders Wrocław, profesjonalny komentarz i bogata strefa gastronomiczna. Początek spotkania już o 13:30. Bilety na mecz do nabycia www.goingapp.pl, w salonach Empik oraz w kasach w dniu meczu.