Nowe twarze w Panthers Wrocław

Amerykanin Tony Dawson i pochodzący z Niemiec Benji Barnes to zawodnicy, którzy w ostatnich dniach dołączyli do Panthers Wrocław. Gracze zagrają już w najbliższych spotkaniach i mają pomóc w walce na polskich i europejskich boiskach.

Tony Dawson to doświadczony rozgrywający, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Guelfi Firenze we Florencji. Zmiany na tej pozycji w trakcie sezonu nie są czymś, do czego przyzwyczaiły nas wrocławskie Pantery. Nowy kontrakt to efekt kontuzji, którą w ostatnim meczu odniósł Chris Forcier. Uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył amerykańskiego rozgrywającego aż do końca sezonu. – Strata zawodnika tej klasy, którą reprezentuje Chris jest bardzo trudna, ale mieliśmy szczęście. Tony Dawson idealnie pasuje do naszej strategii ofensywnej i dzięki szybkiemu działaniu zobaczymy go na boisku już w kolejnym meczu. Chris Forcier oczywiście zostanie z nami jako trener, co jest również wzmocnieniem i na pewno pomoże w kluczowych meczach sezonu – mówi Val Gunn, trener główny Panthers Wrocław.

Tony Dawson w futbol amerykański gra od 7. roku życia. Swoje umiejętności rozwijał na dwóch różnych uniwersytetach. Kończąc Houston Baptist University, gdzie imponował wielką szybkością, został wyróżniony wyborem do grona najlepszych graczy konferencji. – Jestem wdzięczny moim bliskim za wsparcie, które mi okazują. Dzięki nim zdecydowałem się na kolejny krok i mogę pomóc Panthers Wrocław walczyć o kolejne zwycięstwa – mówi Tony Dawson.

W wieku 6 lat z kolei w futbol amerykański zaczął grać Benji Barnes. 27-letni zawodnik urodzony w Niemczech ma za sobą doświadczenie, które w europejskich realiach wciąż jest rzadkością. Zaczynał od futbolu flagowego, by następnie dzięki grze na poziomie juniorskim zostać kapitanem młodzieżowej Reprezentacji Niemiec. Już jako senior grał m.in. w barwach najlepszych drużyn w Niemczech – Frankfurt Galaxy i Schwabisch Hall Unicorns.

Benji to wyjątkowy, wszechstronny atleta, który może grać na wielu pozycjach na boisku. Jest bardzo niebezpieczny jako defensive back, ale potrafi też wzmocnić formację ataku na pozycji biegacza lub skrzydłowego. Cieszę się, że tak świetny gracz wzmocni nasze szeregi – mówi Val Gunn.

Obaj zawodnicy pojawią się we Wrocławiu już w tym tygodniu i jeśli przejdą wszystkie formalne procesy zobaczymy ich na boisku już w najbliższym wyjazdowym meczu Sportklu CEFL, który Panthers Wrocław rozegrają w Turcji. Mecz przeciwko Koc Rams odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 17:30. Transmisję na żywo oglądać będzie można na kanale nSport+.