Bitwa o południe

Już w niedzielę przed Panthers Wrocław najważniejszy mecz sezonu regularnego w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Niedzielne spotkanie z Tychy Falcons wyłoni drużynę, która wygra grupę południową i będzie w najlepszej sytuacji przed fazą play-off.

Panthers Wrocław wygrali w tym sezonie aż 6 spotkań ligowych z rzędu i są zdecydowanym faworytem ligowej rywalizacji. W niedzielę w Rudzie Śląskiej ich rywalami będą Tychy Falcons – rewelacja tegorocznych rozgrywek. Stawka spotkania jest bardzo wysoka i możemy spodziewać się jednego z najlepszych meczów sezonu. – Gra przeciwko swojej byłej drużynie będzie bardzo ciekawym doświadczeniem. Ten fakt dodaje wielkiej motywacji, która już i tak jest ogromna, bo wiemy, jak ważne jest zwycięstwo w tym spotkaniu. Z każdym meczem jesteśmy w coraz lepszej dyspozycji i wiemy, że sztab trenerski ponownie wykonał świetną pracę, analizując przeciwnika. To będzie idealna, futbolowa niedziela – mówi Daniel Jagodziński, zawodnik Panthers Wrocław.

Obie drużyny imponują w tym roku szczególnie ilością zdobywanych punktów. Co ciekawe, kiedy spojrzymy na indywidualne statystyki wyżej notowani są zawodnicy Tychy Falcons. W niedzielę nie będzie to miało jednak żadnego znaczenia i nie mowy o myśleniu o statystykach, czy kalkulacjach. Zwycięstwo daje pewny awans do fazy play-off, a to jest kluczową sprawą w tym momencie sezonu. Defensywa Panthers Wrocław stanie przed trudnym zadaniem powstrzymania szybkiej ofensywy prowadzonej przez Keith’a Raya i Jacka Wróblewskiego. Tychy z kolei muszą znaleźć sposób na fenomenalnego Tony’ego Dawsona, który w ostatnich meczach hurtowo zdobywa kolejne przyłożenia. Pewne jest, że na boisku zobaczymy wielu z najlepszych zawodników w Polsce, a wszystko rozstrzygnie się już na etapie rozpracowania rywala i odpowiedniego doboru zagrywek.

Ten sezon jest dla nas bardzo intensywny. Szkoda pechowej porażki z Calanda Broncos w Pucharze Europy, ale w Polsce jak na razie plan wykonujemy perfekcyjnie i chcemy podtrzymać tę passę. Dotarliśmy się już z nowymi zawodnikami, młodzi gracze coraz lepiej wchodzą w drużynę, co sprawia, że nasz kolektyw jest coraz silniejsi, a efekty widać w kolejnych meczach. Stale pracujemy, by eliminować błędy i wiemy, że niedzielne spotkanie wygra ten, kto popełni ich mniej – mówi Krzysztof Wis, zawodnik Panthers Wrocław.

Mecz Panthers Wrocław – Tychy Falcons rozpocznie się o 14:00 w niedzielę w Rudzie Śląskiej. Transmisja spotkania dostępna będzie na portalu Youtube.