#ThePack2020, czyli co w składzie piszczy

Już tylko ostatnie dni dzielą nas od pierwszego w tym roku spotkania w którym zmierzymy się w meczu wyjazdowym z Tych Falcons. Pierwszy mecz domowy nietypowego sezonu 2020 rozegramy natomiast już 4 października, a naszymi gośćmi będą zawodnicy Warsaw Mets.

 

Z tego powodu, postanowiliśmy w jednym miejscu przedstawić wam krótki przewodnik po nowych postaciach, które już niedługo będziecie mogli obserwować w czarno niebieskich barwach na murawie Stadionu Olimpijskiego. Ogłaszanie tegorocznych wzmocnień płynących z drużyn występujących w LFA rozpoczęliśmy już z końcówką sezonu poprzedniego, w którym to trenerzy bacznie przyglądali się grze zawodników z innych miast. Dokładna analiza wielu godzin materiału nagranego w trakcie meczów oraz sparingów pozwala na odpowiednią ewaluację poszczególnych postaci występujących na boiskach w całym kraju i nie tylko.

Naszym kolektywnym celem, jako drużyny, jest ciągła poprawa jakości gry, bazując jednocześnie na młodych zawodnikach, szkolonych w naszej sekcji juniorskiej, jak i wzmocnieniach wyróżniających się zawodników z całej Polski. Jako Panthers, co sezon chcemy królować na boiskach polskich i europejskich, do tego tworząc najlepsze w Polsce warunki rozwoju dla zawodników jesteśmy gotowy aby walczyć o najwyższe tytuły. Cieszymy się, że dzięki naszej pracy, ambitni zawodnicy trenują ciężko aby wstępować w nasze szeregi” o wzmocnieniach mówi trener główny Jakub Samel.

 

1. Jakub Mazan- Seahawks Gdynia (LFA)

Zdecydowanie najgłośniejszy transfer roku. Kuba Mazan bez dwóch zdań należy do grona najlepszych skrzydłowych Polski, mając za sobą liczne występy w składzie Reprezentacji Polski czy reprezentacji Europy podczas Euro-American Challenge. Choć transfer wychowanka Angels Toruń, wiele lat reprezentującego barwy Seahawks Gdynia, oficjalnie ogłoszony został już 18 lipca 2019, nie mieliśmy jeszcze okazji podziwiać umiejętności Jakuba w barwach Panthers. Też nie możecie się doczekać?

2. Sven Breidenbach- Cologne Crocodiles (GFL)

Opisanie tego niemieckiego liniowego ofensywnego jednym słowem nie jest problemem: Potężny

Ważący 133 kilogramy przy 1,97m wzrostu lewy tackle wejdzie w skład linii chroniącej Bartka Dziedzica, wracając po latach na pozycję rozgrywającego.

30-letni Sven ma za sobą doświadczenie siedmiu sezonów rozegranych w barwach Cologne Crocodile, ponadto jego wysiłki i warunki fizyczne poskutkowały zaproszeniem na combine do Kanadyjskiej ligi CFL.

133 kilogramy 197 cm wzrostu i 7 lat doświadczenia. Wbrew pozorom to nie relacja z castingu nowego sezonu „Gry o Tron”,…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Czwartek, 20 sierpnia 2020

 

3. Thiadric Hansen– Winnipeg Blue Bombers (CFL)

Ostatni na ten moment ogłoszony zawodnik, który w 2020 zaliczy swój debiut jako Pantera jest Thiadric Hansen. Niemiecki linebacker/liniowy defensywny zdecydowanie pochwalić się może swoim sportowym CV. Grając w niemieckiej lidze GFL w drużynie Kiel Baltic Hurricanes, jako drugi wybrany został w europejskim drafcie do ligi CFL przez drużynę Winnipeg Blue Bombers, z którą zdobył mistrzostwo Kandy. Poważne wzmocnienie, które na pewno zamiesza na Polskich boiskach w tym roku.

 

Thiadric Hansen to jedno z najgorętszych nazwisk w futbolu w Europie w ostatnim czasie. Wybrany z numerem drugim w…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Czwartek, 27 sierpnia 2020

Jescze przed pierwszym występem w barwach Panthers, rzućcie okiem na najlepsze akcje Thiadrica z poppredniego sezonu. Warto!

 

4. Ryan Tuiasoa- Fehervar Enthroners (HFL)

25letni Amerykanin będzie jedynym tegorocznym wsparciem z ojczyzny footballu w szeregach Panthers. Przed przyjazdem do Europu uczęszczał do szkoły na Uniwersytet Weber State a następnie Uniwersytet Hawaii. Europejską podróż na footballowej mapie, Ryan rozpoczął w składzie UNC Crusaders w Finlandii, następnie przez występy w Fehervar Enthroners na Węgrzech zameldował się we Wrocławiu 2 lipca tego roku. Ile yardów Ryan wybiega w tym sezonie? Zdecydowanie doradzamy obserwować jego boiskowe poczynania w barwach Panthers.

Dzień dobry w poniedziałek. W dzisiejszym wydaniu Słowo Sportowe możecie poznać bliżej naszego running backa Ryan…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Poniedziałek, 13 lipca 2020

 

5. Łukasz Gembara- Wataha Zielona Góra (LFA)

Zawodnik linii defensywnej swoją trwającą 5 lat karierę rozpoczynał jako junior, żeby przez skład seniorski Watahy dołączyć do Wrocławskiego #ThePack2020. Łukasz, zawodowy żołnierz oraz zawodnik trójboju siłowego swoją grą przyciągnął uwagę sztabu trenerskiego Panthers i dzięki ciężkiej pracy, swoją siłą wzmocni naszą formację defensywną na pierwszej linii.

Futbol wymaga od nas wiele każdego dnia, tak samo traktuję swoja grę. Chcę być coraz lepszy i walczyć z najlepszymi. Już rozpocząłem przygotowania do sezonu 2020 i wiem, że będę gotowy”.

 

Pora na kolejnego zawodnika, który dołączy do nas w sezonie 2020! Dzisiaj przedstawiamy Łukasza Gembarę, który od 5 lat…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Poniedziałek, 8 lipca 2019

6. Tobiasz Witalis- Tychy Falcons (LFA)

Tobiasza wrocławscy kibice mieli już okazję poznać kiedy w 2017 występował w Panthers jeszcze jako junior. Po jednym sezonie seniorskim w barwach Falcons i występie wyjazdowym w Europe Warriors, Tobiasz dołącza do Daniela Jagodzińskiego, który do Panthers przeszedł z Tychów rok wcześniej, żeby jako senior walczyć o najwyższe laury w Polsce i Europie.

 

Transfer, a w zasadzie powrót, o którym mówiło się już od jakiegoś czasu, ale zgodnie z powiedzeniem, najpierw…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

7. Robert Szmielak- Towers Opole (LFA)

Panthers oferują mi najlepszy z możliwych rozwojów w Polsce, w dodatku bardzo cieszy mnie możliwość gry na poziomie europejskim”. Robert, zdobywca największej ilości przyłożeń podaniowych w całej lidze w roku 2019 swoją osobą wzmocni korpus skrzydłowych Panthers w sezonie 2020. Przełomowym okazał się rok 2019, podczas którego ciężką pracą motoryczną, siłową i redukcją wagi Robert przykuł uwagę trenerów Panthers i zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze.

Przygotowania do Polish Bowl XIV – Finał Ligi Futbolu Amerykańskiego 29.06.2019 cały czas trwają, ale jednocześnie…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Sobota, 22 czerwca 2019

 

8. Szymon Grzebieniak- Towers Opole (LFA)

Kolejną formacją wzmocnioną przez kolejnego zawodnika z Opola jest linia defensywna. Szymon Grzebieniak to potężny liniowy, który karierę rozpoczął w 2015, jeszcze w Wolverines Opole.

W przyszłym sezonie chciałbym przede wszystkim dojść do tej, jaką jest reprezentowanie Panthers w międzynarodowych rozgrywkach. Teraz przede mną miesiące ciężkiej pracy, dzięki którym sprawię, by stało się to realne”.

 

Sezon 2020 już się dla nas rozpoczął! W styczniu dołączy do nas kolejny zawodnik, który w tym sezonie pokazał się ze…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Poniedziałek, 8 lipca 2019

9. Cezary Tarkowski- Mustangs Płock (LFA)

Pierwszym tegorocznym wzmocnieniem z Płocka jest Running Back Cezary Tarkowski. Jeden z najbardziej obiecujących juniorów, pracowity biegacz, który swój talent zdecydował przenieść do Wrocławia, dołączając do dobrze znanego Panthers Nation Damiana Kwiatkowskiego, który swoja karierę zaczynał jako rozgrywający w drużynie z Płocka.

 

Jeszcze niedawno jeden z najbardziej obiecujących juniorów w Polsce, a teraz już senior, który co roku pokazuje się ze…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Sobota, 27 lipca 2019

10. Kacper Bogdański- Mustangs Płock (LFA)

Do Damiana Kwiatkowskiego i Cezarego Tarkowskiego dołączył ostatnio również fullback Kacper Bogdański, Kacper dostrzeżony został przez sztab szkoleniowy już w trakcie Panthers Summer Fundamentals Camp, gdzie swoimi umiejętnościami i warunkami fizycznymi zapracował na tytuł MVP ofensywy. Jako junior, Kacper był również uczestnikiem zgrupowania kadry U19, teraz witamy go w naszej rodzinie i czekamy na obiecujący debiut boiskowy!

 

Pierwsze, świetne wrażenie zrobił na naszym sztabie w czasie Panthers Summer Fundamentals Camp, gdzie został wybrany MVP…

Opublikowany przez Panthers Wrocław Sobota, 25 lipca 2020
Dzięki pracy sztabu trenerskiego i zawodników, w sezon wchodzimy pewni siebie, ale z dystansem. Długa przerwa nie była oczywiście na rękę nikomu, jednak czasy kwarantanny nie były ani dla naszych zawodników ani trenerów czasem odpoczynku, co udowodnimy już od pierwszego meczu.

 

Jakie to miasto?

Jaka drużyna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *