Sekcje Juniorskie

Szkolenie młodzieży to nie tylko inwestycja w kolejne pokolenia sportowców, lecz również niezwykle ważna w dzisiejszych czasach sportowa aktywizacja najmłodszych.

W klubie Panthers funkcjonują 4 sekcje młodzieżowe:

Futbol Amerykański

Futbolowa sekcja juniorska Panthers powstała w momencie połączenia Giants i Devils, czyli równocześnie z powstaniem całej drużyny w 2013. Zaangażowanie w rozwój sekcji juniorskiej było od początku jednym z filarów funkcjonowania Panthers, czego efekty obserwować możemy dziś na boiskach w cełej Europie, na których zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę w Juniorach dziś reprezentują najwyższy poziom sportowy. 

Poza aspektem sportowym należy pamiętać również o tym, jakie znaczenie ma sport w rozwoju psychicznym - nauka pracy w grupie, ciągly kontakt z rówieśnikami, szlify językowe dzięki obecności zagranicznych trenerów to tylko przykłady pozytywnego odbicia trenowania sportu w życiu codziennym.

Przy okazji Panthers Juniors nie sposób nie wspomnieć o Mateuszu Wojakiewiczu oraz Jakubie Zmaczyńskim, którzy dzięki grze w juniorskiej drużyne Panthers dostali okazję rozwijać swoje umiejętności i nie tylko w USA, dzięki pełnym stypendion sportowym!

Softball & Lacrosse

To chronologicznie druga sekcja juniorska Panthers. W przeciwieństwie do futbolu, Softball i Lacrosse to grupa zrzeszająca dziewczynki w wieku 11-15. Nasze zawodniczki pod okiem trenerów i trenerek uczą się obu sportów, aby następnie zdecydować, która z dyscyplin jest tą jedyną :)

Dzięki rozbudowanym strukturom klubu, przejście zawodniczki z sekcji juniorskiej do seniorskiej jest nie tylko banalnie proste ale i zupełnie naturalne, pozwalając momentalnie odnaleźć się w nowej grupie i dalej rozwijać sportową pasję!

Ultimate Frisbee

Panthers Ultimate to najmłodsza z naszych sekcji, zarówno na poziomie juniorskim jak i seniorskim. Widowiskowe chwyty, precyzyjne podania, masa zabawy i definicja fair play - czego więcej chcieć od sportu? Ultimate Frisbee w przeciwieństwie do futbolu nie jest dyscypliną kontaktową, nie ujmuje jej to jednak mimo wszystko na widowiskowości!

Panthers Minis

Sekcja Minis to nasza inicjatywa związana z futbolem flagowym. Więcej o Panthers Minis przeczytacie tutaj.

Kontakt: rekrutacja@pantherswroclaw.com

Nie czekaj na lepszy moment, skontaktuj się z nami już dziś i wejdź do naszego świata w najlepszy sposób - rozpoczynając wielką sportową przygodę w barwach Mistrzów!