Sekcje Juniorskie

Szkolenie młodzieży to nie tylko inwestycja w kolejne pokolenia sportowców, lecz również niezwykle ważna dzisiaj sportowa aktywizacja najmłodszych. W ramach Panthers Wrocław fukcjonują sekcje juniorskie futbolu amerykańskiego, ultimate frisbee, lacrosse oraz softballu, a także sekcja futbolu flagowego dla najmłodszych.

Panthers Juniors (futbol amerykański, chłopcy 14-19 lat) rywalizują w krajowych rozgrywkach PFLJ. Sekcja istnieje od założenia klubu w 2013 roku i co roku awansuje do finału ligi juniorskiej. W sezonie 2023 juniorzy Panthers Wrocław zdobyli tytuł mistrzów Polski.

Do organizacji należy również sekcja Panthers Minis dla dzieci w wieku 7-13 lat, która uprawia bezkontaktowy futbol flagowy.  W jej ramach najmłodsi trenują pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów oraz biorą udział w ciekawych wydarzeniach i turniejach. Więcej o sekcji Minis przeczytacie TUTAJ.

Juniorki Panthers Lacrosse i Panthers Softball (dziewczyny 11-17 lat) częściowo trenują wraz z pierwszymi zespołami. Opiekunem młodzieżowej sekcji softballu jest Ada Majgier, a lacrosse Aleksandra Cekała.

Zawodnicy i zawodniczki Panthers Ultimate Juniors (chłopcy i dziewczyny) biorą udział w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. W 2023 roku sekcja wywalczyła miejsca na podium w kilku kategoriach juniorskich mistrzostw Polski. Opiekunami juniorów Panthers Ultimate są Tomasz Zatoń oraz Michał Dul.

Każda z sekcji cyklicznie organizuje rekrutacje do zespołów. Więcej na temat naborów przeczytacie TUTAJ. W razie pytań prosimy o kontakt na adres karolina@pantherswroclaw.com