O klubie

Kilkuset zawodników, dziesięć sekcji, rywalizacja o mistrzostwo Europy i oglądalność liczona w setkach tysięcy – Panthers Wrocław to klub absolutnie unikatowy. W zaledwie dziesięć lat zbudowaliśmy sportową organizację, która należy do najprężniej rozwijających się w całej Europie. W maju rozpoczniemy nie tylko kolejny sezon w najbardziej prestiżowych rozgrywkach futbolu amerykańskiego na kontynencie, ale zagramy także w lacrosse, ultimate frisbee i softball. 

Gdy 10 lat temu powołaliśmy Panthers, graliśmy jedynie w futbol amerykański. Dzisiaj nazywamy się już klubem sportów amerykańskich – bo uprawiamy również lacrosse, ultimate frisbee i softball. W sumie do naszej organizacji należy ponad 300 aktywnych zawodników i zawodniczek, zarówno w wieku seniorskim, jak i juniorskim. Ponadto do naszej dyspozycji pozostaje jeden z najlepszych obiektów do futbolu amerykańskiego w Europie – Stadion Olimpijski. 

Jesteśmy otwarci na rozwój i różne formy współpracy. Stale prowadzimy także rekrutacje dla nowych zawodników i zawodniczek. Naszym celem jest nieustanna profesjonalizacja.

Właścicielem klubu jest Jacek Tarczyński, prezesem Michał Latoś, a menedżerem generalnym Jakub Głogowski. Sponsorem strategicznym Panthers Wrocław od momentu założenia jest firma Tarczyński S.A. Futboliści Panthers Wrocław rywalizują w prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach European League of Football.