Panthers Lacrosse

Panthers Lacrosse (Women)

Sekcja Panthers Lacrosse powstała w październiku 2020 roku. Wcześniej część jej zawodniczek grała w barwach Kosynierek Wrocław.

W 2021 roku Panthers Lacrosse wywalczyły wicemistrzostwo Polski, a w sezonie 2023 zajęły trzecie miejsce w Pucharze Polski w formule Sixes. Nasze zawodniczki regularnie otrzymują powołania do reprezentacji Polski i mają na koncie występy w ważnych, międzynarodowych turniejach.

Zawodniczki Panthers Wrocław rozgrywają swoje mecze domowe na Stadionie Olimpijskim oraz Polach Marsowych we Wrocławiu. Zespół rywalizuje w ramach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, choć ma za sobą także występy w rozrywkach niemieckich. W ramach drużyny funkcjonuje także sekcja juniorska.

Panthers Box Lacrosse (Men)

Sekcja Panthers Box Lacrosse została ogłoszona w marcu 2024 roku. Utworzyli ją zawodnicy występujący do tej pory w barwach Kosynierów Wrocław. Box Lacrosse to odmiana klasycznego LAXa przypominająca hokeja, w której gra jest szybsza i jeszcze bardziej kontaktowa.

Zespół rywalizuje w prestiżowej, międzynarodowej lidze NBLL. Zawodnicy Panthers Box Lacrosse rozgrywają swoje mecze domowe na obiekcie przy ul. Lotniczej we Wrocławiu, a w ramach treningów korzystają z kompleksu Stadionu Olimpijskiego.