panorama

Czy warto?

Jacek Tarczyński – Prezes Zarządu Tarczyński S.A, Właściciel Panthers Wrocław

Firma Tarczyński jest zaangażowana w futbol amerykański we Wrocławiu już od 10 lat i każdego roku mogę patrzeć jak dzięki coraz lepszym działaniom zarządzającym i sportowym z amatorskiego klubu przerodziliśmy się w profesjonalną organizację, która wymieniana jako wzór jest wśród najlepszych i najstarszych klubów w Europie, które istnieją nawet 30 lat. Reprezentujemy i promujemy miasto w Polsce i za granicą, dlatego też Wrocław pojawia się zarówno w naszej nazwie, jak i na strojach w trakcie meczów. Jako Właściciel klubu widzę w Panthers Wrocław motywację i ciężką pracę, na której oparte są filary firmy Tarczyński. Jestem dumny, że nasza organizacja nie tylko osiąga wyniki na polskiej i międzynarodowej arenie, ale też przede wszystkim ma bardzo pozytywny wpływ na lokalną społeczność, z którą bliska relacja jest priorytetem w działaniach naszej firmy. Zawsze podkreślam jak ważny jest rozwój dzieci i młodzieży i budowa ich miłości do sportu. W Panthers Wrocław widzimy to każdego dnia. Same imprezy sportowe natomiast organizowane są już na europejskim poziomie. Ich organizacja, ekspozycja sponsorska i świadczenia, które generuje klub sprawiają, że inwestycja w futbol amerykański przerodziła się z pasji w działanie, które niesie za sobą realne korzyści wizerunkowe i pozwala na stałe powiązanie marki Tarczyński ze świetnym, rodzinnym sportem oraz wydarzeniami budowanymi w oparciu o wartości, które są kluczowe w działaniu naszej marki.

Jacek Sutryk – Prezydent Miasta Wrocław

Panterom przyglądam się od wielu lat i, przyznaję, jestem pod wielkim wrażeniem. Przede wszystkim dlatego, że w szybkim tempie zbudowano coś wielkiego z niczego. Grupa pasjonatów wykonała tytaniczną pracę, dzięki której dziś zespół ma wierne grono kibiców i sponsorów, przyciągając ich na efektowny Stadion Olimpijski. Klub świetnie funkcjonuje, jest widoczny w mieście i tworzy kapitalną alternatywę dla dyscyplin uchodzących w naszym kraju za bardziej tradycyjne. Panthers Wrocław, co ważne, wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom ludzi młodych. Międzynarodowy Komitet Olimpijski również ten fakt dostrzega, znacząco zmieniając program igrzysk i wprowadzając dyscypliny ewidentnie mające zainteresować ideą olimpijską młodsze grono odbiorców. Wielkie gratulacje za całokształt działalności. Będę wyczekiwał kolejnych efektownych zwycięstw.

Wojciech Gęstwa – Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu oraz Maratonu Wrocławskiego

Z Panthers Wrocław jestem związany przede wszystkim zawodowo: to na Stadionie Olimpijskim ekipa tych drapieżników znalazła swój dom. Razem z drużyną i chyba wszystkimi mieszkańcami jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Mistrzostwo Polski wróciło do Stolicy Dolnego Śląska! Tym bardziej cieszy nas fakt, że decydujący o losach tytułu mecz odbył się na tak ciekawym obiekcie z wspaniałą historią jak nasz stadion. Jeśli miałbym oceniać funkcjonowanie klubu, to moim zdaniem najlepszym miernikiem działalności są zamierzone i osiągnięte sukcesy: w tym wypadku powrót na mistrzowski tron był w planach i udało się te założenia wypełnić w stu procentach! Trzymam teraz mocno kciuki za dalsze wielkie zwycięstwa, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej!