Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Lacrosse

Czas na Polską Ligę Lacrosse Kobiet!

2 miesiące temu | 23.09.2022, 14:44
Czas na Polską Ligę Lacrosse Kobiet!

Wielkimi krokami zbliża się inauguracyjny turniej rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, w których w tym roku rywalizowały będą zawodniczki sekcji Panthers Lacrosse. W poprzednim sezonie nasze dziewczyny występowały w lidze niemieckiej. Pod przewodnictwem nowego trenera, Bartosza Kajora, rozegrały łącznie 12 spotkań w ramach wschodniej Bundesligi DLaxV. 

Zawodniczki Panthers rozegrały mecz z każdą drużyną ze swojej dywizji w rundzie jesiennej, a następnie rewanż na wiosnę. Z bilansem 6-1-5, Panthers Lacrosse zajęły trzecie miejsce w grupie. Finalnie, rozgrywki zwyciężyła drużyna BSC Victoria Berlin A, dominująca przeciwniczki w każdym spotkaniu i z kompletem zwycięstw była w ubiegłym sezonie poza zasięgiem naszej drużyny. Niestety duże braki kadrowe, spowodowane serią kontuzji, pokrzyżowały wrocławskie plany walki o złoto. 

Sportowo, trener był pozytywnie zaskoczony, mimo że drużyna musiała się wspierać zawodniczkami z innych miast. Jednak dodatni bilans meczów, który finalnie uplasował nas na trzecim miejscu uważa za wynik korzystny dla mimo wszystko młodej sekcji.

„Drużyna nie znała mojego stylu prowadzenia zespołu, więc ciężko mówić o przedsezonowych założeniach sportowych i taktycznych. Przed startem sezonu budowaliśmy wyłącznie na umiejętnościach, które dziewczyny nabyły przez proces kształcenia Lacrossowego w poprzednich latach, więc było to i tak miłe zaskoczenie, że udało się dowieźć takie wyniki w pierwszym międzynarodowym sezonie. 

Myślę, że jeżeli w tym roku wystartowaliśmy w lidze niemieckiej po raz kolejny, moglibyśmy powalczyć o drugie miejsce grupy wschodniej.

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że moglibyśmy urwać więcej bramek we wszystkich meczach, a nawet wygrać spotkanie z liderem grupy.

Podsumowując - sezon wypadł lepiej niż się spodziewałem, dał mi też wiele materiału do analizy. Była to zdecydowanie wartość dodana dla wszystkich zawodniczek, a dla wielu szansa, aby zdobyć cenne doświadczenie w grze przeciwko zawodniczkom technicznie lepszymi od siebie w bardzo silnej lidze jaką jest Bundesliga.”

W bieżącym sezonie Panthers Lacrosse będą występować w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, a na boisko po raz pierwszy wybiegną już w nadchodzącą niedzielę, podczas turnieju w Katowicach. Na turnieju rozegramy spotkanie z aktualnymi Mistrzyniami Polski – Poznań Hussars Ladies aby następnie podjąć Walkirie Katowice, czyli grających przed własną publiką gospodarzy turnieju.

Trzymamy kciuki, aby zawodniczki Panthers spełniły w tym sezonie wszelkie założenia sportowe trenera na nadchodzący sezon, wielu wygranych w lidze i oby kontuzje omijały nasze pantery szerokim łukiem!

Udostępnij