Dave Christensen trenerem głównym Panthers Wrocław na sezon 2024 i 2025

9 miesięcy temu | 06.09.2023, 15:00
Dave Christensen trenerem głównym Panthers Wrocław na sezon 2024 i 2025

Dave Christensen zostanie we Wrocławiu na dłużej. Panthers Wrocław podpisali kontrakt na kolejne dwa lata ze swoim amerykańskim trenerem głównym – tuż po tym jak jego zespół wywalczył awans do fazy play-off European League of Football.

Dave Christensen
objął stery Panthers Wrocław w listopadzie ubiegłego roku. Trwający sezon jest jego pierwszym w roli trenera głównego wrocławskiego zespołu. Pod jego wodzą Panthers Wrocław wywalczyli awans do fazy play-off europejskich rozgrywek i ciągle liczą się w walce o mistrzostwo Europy. Już teraz wiemy, że Amerykanin poprowadzi drużynę także w sezonach 2024 oraz 2025.

Czuję wielką ekscytację w związku z tym, że przez kolejne dwa lata będę głównym trenerem Panthers Wrocław. Kiedy w listopadzie ubiegłego roku rozpocząłem pracę w Polsce, miałem tylko jeden cel – zdobyć mistrzostwo. Na koniec naszego pierwszego wspólnego sezonu regularnego jesteśmy w finałowej szóstce i nie możemy doczekać się play-offów. Poczyniliśmy w tym roku wspólnie wielkie postępy, jednak nikt z nas nie jest jeszcze w pełni usatysfakcjonowany. Chcemy zbudować najlepszą organizację i najsilniejszy zespół w European League of Football – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Bilans Panthers Wrocław pod dowództwem Dave’a Christensena to osiem zwycięstw, cztery porażki oraz awans do fazy play-off. W tym sezonie wrocławski klub może pochwalić się także m.in. najlepszym bilansem zmian posiadania piłki oraz jedną z najskuteczniejszych gier biegowych w lidze.

Wspólnie z naszym właścicielem w pełni ufamy trenerowi Christensenowi – pod jego wodzą znaleźliśmy się w gronie sześciu najlepszych drużyn w Europie. Czujemy, że dzięki jego zaangażowaniu i kulturze pracy cała nasza organizacja wzniosła się na kolejny poziom. Naszym celem jest budowa silnego i stabilnego klubu, który co roku będzie walczyć o najwyższe cele, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, aby przedłużyć naszą współpracę już teraz – przekonuje Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Amerykanin ma blisko 40 lat doświadczenia na najwyższym uczelnianym poziomie w Stanach Zjednoczonych. W trakcie swojej kariery pracował w sztabach szkoleniowych takich zespołów jak Washington Huskies, Toledo Rockets, Missouri Tigers, Wyoming Cowboys, Utah Utes, Texas A&M czy Arizona State. Przed dołączeniem do Panthers Wrocław nigdy nie trenował zespołu w Europie.

Trener Christensen wyniósł poziom naszych treningów na jeszcze wyższy, niespotykany dotąd poziom. Wprowadził do zespołu taką atmosferę, że każdy chce wycisnąć z siebie jeszcze więcej. Jestem pewien, że pod jego przywództwem nasza drużyna osiągnie szczyt swoich możliwości i wielkie sukcesy – komentuje Rafał Rogaczewski, ofensywny liniowy Panthers.

Od trenera Christensena bije wielka charyzma, której mógłby pozazdrościć nie jeden wojskowy dowódca. Właśnie takiej osoby potrzebowaliśmy, aby móc się odbudować. Swoją etykę pracy oraz ogromne doświadczenie wniósł do drużyny z wielkim przytupem, wlewając nam wiarę w samych siebie i końcowy wynik już od pierwszego obozu treningowego. Nasze zaufanie zdobył za sprawą profesjonalizmu i okazanej nam wyrozumiałości co do tego, na jakim poziomie się znajdujemy i przez co codziennie musimy przechodzić, aby sprostać jego oczekiwaniom. To wszystko złożyło się na przydomek wśród zawodników „Generał”, ale nie wiem, czy o tym wie, bo pewnie mało kto ma odwagę mu to przekazać – opowiada Kamil Ruta, jeden z kapitanów Panthers Wrocław.

To naprawdę świetnie, że Dave Christensen zostanie We Wrocławiu na kolejne dwa sezony. Już pierwszego dnia na miejscu zauważyłem, że doskonale wie, jak poprowadzić sportowy program we właściwym kierunku, a jego doświadczenie może tylko w tym utwierdzać. Zaszczepił do naszego klubu prawdziwą kulturę zwycięstwa. Połączenie doskonale funkcjonującej organizacji z profesjonalnym sztabem szkoleniowym sprawia, że jestem bardzo podekscytowany przyszłością naszej drużyny – mówi A.J. Wentland, amerykański linebacker Panthers Wrocław.

Udostępnij