Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Falcons na start!

2 lata temu | 02.10.2020, 01:56
Falcons na start!

Kurz po bitwie już opadł, za nami pierwsze spotkanie, w którym zmierzyliśmy się z drużyną Tychy Falcons.

Tegoroczny offseason i jego długość zaskoczył kibiców, trenerów jak i zawodników, lecz w końcu, po 14 miesiącach przerwy mogliśmy znowu wybiec wspólnie na boisko. Przypomnijmy, że lockdown i oficjalna decyzja o zamknięciu obiektów sportowych zapadła na krótko przed planowanym na 21 marca spotkaniem z Amsterdam Crusaders. W roku 2020 rozgrywki ligowe rozpoczęliśmy 6 września, czyli około 2 miesiące od standardowego terminu Polish Bowl, rozgrywanego tradycyjnie pod koniec lipca.

Znaczne wydłużony offseason pozwolił zawodnikom na poprawę wyników siłowych i wytrzymałościowych w warunkach najpierw domowych, następnie na siłowni, trenerzy, na czele z Jakubem Samelem skupić się mogli natomiast na szlifowaniu zagrywek i taktyk na zbliżający się sezon.

W sezon 2020 weszliśmy z nie lada rozmachem, bo pierwsze spotkanie kończąc z wynikiem 51:0 goszcząc na nowym boisku Tyskich Sokołów.

Spotkanie zdecydowanie obfitowało w efektowne akcje, które bacznie obserwowało Box Media, a efekty jego pracy zobaczyć możecie tutaj.

Mecz w Tychach był debiutem zawodników, o których pisaliśmy w ostatnim artykule, ale również powrotem dobrze znanego polskim kibicom Bartka Dziedzica na pozycję rozgrywającego. Bartek, mimo kilku sezonów przerwy zaliczył świetny mecz, zdobywając podaniami 182 jardy i 2 przyłożenia.

Autorem trzech kolejnych przyłożeń biegowych był Amerykanin Ryan Tuiasoa, który wybiegał dodatkowo 68 jardów w całym spotkaniu, a cały korpus biegaczy zdobył łącznie 137 jardów i 4 przyłożenia ( 3 Tuiasoa, 1 Starczewski).

Korpus skrzydłowych Panthers również nie dał szans Falcons na podjęcie wyrównanej gry.

W całym spotkaniu zdobywając 182 jardy podaniowe i 2 przyłożenia, których autorem był Wiktor Zięba- Polski MVP spotkania zdobywając 52 jardy po trzech kompletnych podaniach. Warto wspomnieć również o dokonaniach Przemysława Banata, który w 5 kompletnych podaniach zdobył 45 jardów, z kolei Jakub Mazan w 2 podaniach zdobył 40 jardów.

Szczelna i mocno uderzająca formacja defensywna, dzięki której wynik na tablicy z punktami Falcons całe spotkanie był niezmienny zaliczyła łącznie 24 powalenia, 1 sack, 7 powaleń ze stratą jardów, 4 Forced Fumble (wymuszona utrata piłki) oraz jeden przechwyt

Najlepsze akcje defensywy zobaczycie w cyklu sponsorowanym przez Mitutoyo Polska na naszym profilu na Facebooku.

Na ogromne wyróżnienie zasluguje Thiadric Hansen odnotowując w meczu 6 powaleń, 1 sack, 2 tackle ze stratą jardów, oraz 1 Forced Fumble!

„Przed pierwszym meczem po rekordowo długiej przerwie koncentrowaliśmy się na solidnych podstawach. Oczywiście nie uniknęliśmy błędów technicznych ale jesteśmy zadowoleni z tempa gry i zaangażowania naszych zawodników. Cieszy również fakt, że większość zawodników 50osobowego rostera miało swój wkład w końcowy wynik. Do kolejnego meczu w Katowicach podchodzimy jak zawsze w pełni skupieni i głodni gry, zapraszamy już 12 września do Katowic!” komentuje Jakub Samel, trener główny Panthers.

JOB DONE!

Opublikowany przez Panthers Wrocław Sobota, 5 września 2020

Kolejny mecz ligowy Panthers rozegrają przeciwko Silesia Rebels już w sobotę 12 września na boisku Rapid przy ulicy Grażyńskiego 51.

Udostępnij