Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Kolejne polskie wzmocnienia w składzie!

6 miesięcy temu | 05.05.2022, 10:56
Kolejne polskie wzmocnienia w składzie!

Oskar Ramaniuk i Mateusz Konwent z ekipy Kraków Kings dołączą do składu Panthers na drodze po tytuł mistrza ELF w sezonie 2022!

Jak to się stało, że trafiłeś do Panthers? Kiedy dowiedziałeś się o zainteresowaniu? Jak przebiegła rozmowa z trenerem Samelem? Zdradź jakieś kulisy przenosin do Wrocławia.

Mateusz Konwent: O zainteresowaniu Panthers dowiedziałem się w tygodniu przed pierwszym drużynowym campem dla polskich zawodników. Trener Samel skontaktował się ze mną, zaproponował mi przyjazd i pokazanie się. Priorytetem dla mnie było to, aby móc trenować i dokończyć sezon w Kraków Kings. Trener Samel to rozumie więc szybko doszliśmy do porozumienia i tego, jak wyglądać będzie nasza współpraca. dla mnie będzie to pierwszy tak intensywny sezon. Jestem jednak pewien, że możliwość trenowania i grania we Wrocławiu przeniesie się również na moją lepszą grę dla Kraków Kings.

Miałeś okazję rywalizować z Panterami? Masz jakieś wspomnienia z miastem? Stadionem Olimpijskim?

W sezonie 2020 grając jeszcze w KS Bydgoszcz Archers dwa razy rywalizowaliśmy z Panthers Wrocław, dwukrotnie na Stadionie Olimpijskim. Delikatnie ujmując, była to bardzo dobra lekcja futbolu. Pierwszy raz mierzyłem się z tak mocnym przeciwnikiem, ale to też bardzo mnie zmotywowało do jeszcze cięższej pracy. W zeszłym roku miałem okazję oglądać również mecz z trybun jako kibic. Spotkanie jak i cała oprawa wywarła na mnie ogromne pozytywne wrażenie.

Twoje największe osiągnięcie w futbolu? Drużynowe i indywidualne?

Drużynowo zdobycie tytułu Mistrza Polski w 2021 z KS Bydgoszcz Archers. Do tego jako trener pozycyjny linii ofensywnej i defensywnej w drużynie juniorskiej Mistrzostwo Polski 2020. Indywidualnie na koniec sezonu kilka razy udało mi się otrzymać wyróżnienia w klubie z Bydgoszczy.

Co robisz poza graniem w futbol? Czym się zajmujesz, jakie masz hobby?

Na co dzień pracuje w Bydgoszczy w firmie zajmująca się sprzedażą internetową. Po pracy najczęściej spotkać mnie można na siłowni. Gdy już mam chwilę wolnego czasu to najczęściej czytam książki.

To będzie Twój pierwsze sezon w Panthers, a więc – jakie plany? Będziesz chciał coś udowodnić?

Trenowanie i gra we Wrocławiu to niesamowite doświadczenie sportowe. Dołączając do zespołu nie chce być kolejną przebraną w strój osobą na zdjęciu, tylko realnie dołożyć swoją część do wyniku jaki osiągnie drużyna w tym sezonie. Poprzez to jak będę prezentował się na treningach mam nadzieję dostać szansę na meczach i pokazać na co mnie stać.

Czy jest w ELF drużyna, na mecz z którą czekasz w szczególności?

Każda. Będzie to moje pierwsze zetknięcie się z futbolem na tak wysokim poziomie. Jeżeli miałbym wybrać jedną drużynę to pewnie Frankfurt Galaxy ze względu na fakt, że są aktualnymi mistrzami ligi.

Jak wygląda Twoja dotychczasowa oś czasu pod kątem sportu? Jak to się stało, że trafiłeś do Panthers? 

Oskar Romaniuk: Gram w football od 2017 roku i od początku reprezentuję barwy Kraków Kings. 

Przed futbolem przez 16 lat trenowałem judo.

Jeżeli chodzi o Panthers to tak jak mówiłem telefon od Kuby zaproszenie na camp szybka decyzja nie zastanawiałem się lubię się sprawdzać a tym bardziej lubię nowe wyzwania.

Twoje największe osiągnięcie w futbolu? Drużynowe i indywidualne?

Największe osiągniecie to MVP XXL sezonu 2021 byłem w drużynie defensywnej roku 2021 a w Kings dostałem Most Improved Player - wszystko to w jednym roku.

To moje największe osiągnięcia. 

Miałeś okazję rywalizować z Panterami? Masz jakieś wspomnienia z miastem? Stadionem Olimpijskim?

Z Panthers Wrocław rozegrałem w swojej karierze kilka meczów jednak było to na początku mojej kariery footballowej. Były to ciężkie mecze jednak wiele się nauczyłem i tym bardziej cieszę się, że po kilku latach gry i przełomowym sezonie 2021 zostałem zauważony i zaproszony do gry w Panthers. 

Oprócz futbolu jestem bardzo aktywny sportowo, lubię nowe wyzwania i ciągle to próbuje nowych sportów - ostatnio gram w golfa.

To będzie Twój pierwsze sezon w Panthers, a więc – jakie plany? Będziesz chciał coś udowodnić?

Moje plany związane z Panthers to ciężka praca i ciągła chęć rozwoju. Myślę, że nie będę musiał nikomu nic udowadniać - jestem odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.

Czy jest w ELF drużyna, na mecz z którą czekasz w szczególności?

Nie ma drużyny, z która szczególnie chciałbym zagrać. Lubię mierzyć się z najlepszymi i wygrywać - każdego z rywali darzę takim samym szacunkiem.

Udostępnij