Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Kolejne transfery i nowe zagraniczne nazwiska w Panthers Wrocław

8 miesięcy temu | 23.03.2022, 10:32
Kolejne transfery i nowe zagraniczne nazwiska  w Panthers Wrocław

W szeregach mistrzowskiej drużyny futbolu amerykańskiego pojawiły się kolejne zagraniczne nazwiska. Tym razem Panthers Wrocław poinformowali o transferze gracza Malika Stanleya oraz o dołączeniu do kadry dwóch trenerów – Kena Jonesa i Cory’ego McDiarmida.

Panthers nadal aktywni w oknie transferowym

Panthers Wrocław to aktualnie najlepsza polska drużyna futbolu amerykańskiego, która w 2022 roku po raz drugi, jako jedyny zespół z naszego kraju będzie uczestniczyć w zmaganiach European League of Football. W ubiegłym roku – podczas swojego pierwszego sezonu w ELF – zawodnicy wrocławskiego klubu dotarli aż do półfinału rozgrywek. Obecnie celem jest najważniejsze futbolowe trofeum na Starym Kontynencie, dlatego władze Panthers cały czas skupiają się na wzmocnieniu zarówno samego zespołu, jak i kadry trenerskiej. Teraz – niespełna trzy miesiące przed rozpoczęciem sezonu – przyszła pora na poznanie kolejnych nowych nazwisk. 

Nowy skrzydłowy i dwóch cenionych trenerów 

Do rodziny Panthers dołączył właśnie nowy amerykański skrzydłowy – Malik Stanley, który w sezonie 2022 zastąpi KaVontae Turpina, wybranego w 13. rundzie draftu do amerykańskiej ligi USFL. Mierzący 195 cm wzrostu były gracz Louisiana Tech Bulldogs to poważny rywal dla stających naprzeciw niego obrońców. Cieszący się imponującym doświadczeniem w pierwszej dywizji NCAA, Stanley na stałe zapisał się na kartach historii uniwersyteckiej drużyny, bijąc kilka rekordów uczelni. W sezonie 2022 w czarno-niebieskich barwach nowy Wide Receiver będzie bronią ofensywy prowadzonej przez Justice Hansena.

Grono trenerów wrocławskiego klubu zasilą natomiast dwie cenione w futbolowym świecie osobistości – Ken Jones oraz Cory McDiarmid

Pierwszy  z nich –  Ken Jones – obejmie stanowisko trenera linii ofensywnej. Jones posiada blisko 40-letnie doświadczenie, w tym jako szkoleniowiec renomowanych drużyn, m.in.: Troy University, University of West Alabama, czy Southern Illinois University. Nowy trener Panthers może ponadto pochwalić się tytułem Mistrza Uniwersyteckiego w podnoszeniu ciężarów, posadą wykładowcy akademickiego oraz udziałem w powstawaniu licznych publikacji naukowych.

Do sztabu trenerskiego Jakuba Samela dołączy również Cory McDiarmid, który obejmie funkcję koordynatora Special Teams Panthers Wrocław oraz trenera Running Backów.  Nowy szkoleniowiec może pochwalić się 15-letnim doświadczeniem w Canadian Football League (CFL), a na swoim koncie ma cztery występy w Grey Cup (mecz o mistrzostwo CFL) – w tym dwa zwycięstwa w 2000 i 2013 roku. Warto dodać również, że jako trener spędził trzy sezony m.in. w Winnipeg Blue Bombers, a ostatnie lata w Edmonton Eskimos oraz Toronto Argonauts.

Start sezonu 2022 coraz bliżej

Pierwszy mecz w ramach ELF odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca, rozpoczynając cykl 12 spotkań w sezonie regularnym (6 domowych i 6 wyjazdowych).

Wszystkie mecze domowe Panthers Wrocław odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, co stwarza świetną okazję do obejrzenia starć na żywo dla kibiców z Dolnego Śląska, ale i nie tylko.

Już teraz można dokonać zakupu karnetów oraz biletów. Te dostępne są na stronie:

ticketmaster.pl/artist/panthers-wroclaw-bilety/1082393.

Udostępnij