Mikołaj Śmigiel i Adam Tymorek w sztabie trenerskim Panthers Lacrosse

5 miesięcy temu | 02.02.2024, 09:30
Mikołaj Śmigiel i Adam Tymorek w sztabie trenerskim Panthers Lacrosse

Zawodniczki Panthers Lacrosse wejdą w sezon 2024 z nowym sztabem szkoleniowym. Stanowisko trenera głównego objął w zespole Mikołaj Śmigiel, natomiast nowym trenerem defensywy został Adam Tymorek. To szkoleniowcy ze znacznym doświadczeniem na polskiej scenie lacrosse.

W ubiegłym roku zawodniczki Panthers Lacrosse zakończyły sezon na czwartym miejscu w lidze oraz na trzecim w Pucharze Polski. Z końcem roku z zespołem rozstał się dotychczasowy trener główny – Bartosz Kajor. Jego miejsce w organizacji zajmie Mikołaj Śmigiel, który doświadczenie trenerskie rozwijał w ekipie Kosynierów Wrocław. Dodatkowo zespół zyska także trenera defensywy, którym został Adam Tymorek, również wywodzący się z Kosynierów. Nowy duet trenerów zapowiada, że zamierza zrobić wszystko, aby teraz osiągnąć sukces z „Panterami”.

Zarówno Śmigiel, jak i Tymorek to wielokrotni mistrzowie Polski w barwach Kosynierów oraz członkowie polskiej reprezentacji narodowej. Pierwszy z nich czterokrotnie otrzymywał nagrody dla najlepszego napastnika sezonu oraz MVP ligi, a drugi trzykrotnie dla najlepszego obrońcy oraz również MVP.

Praca z sekcją żeńską to dla mnie nowe wyzwanie, jednak nasze oczekiwania i standardy pozostają niezmienne. Będziemy dążyć do tego, aby Panthers Lacrosse stało się najlepszą drużyną w Polsce i czołową w Europie – będziemy o to walczyć z wielkim zaangażowaniem i determinacją. W tym sezonie naszym priorytetem będzie rozwój potencjału i technicznych umiejętności wszystkich naszych zawodniczek – to podstawa do osiągnięcia naszych celów. Jako trener dążę do profesjonalizacji naszego podejścia do sportu, a także do wzbudzenia maksymalnej motywacji i determinacji u zawodniczek zarówno podczas rywalizacji, jak i w czasie treningów. Razem zbudujemy silną, zgraną drużynę, gotową stanąć do walki na każdym poziomie rywalizacji! – zapowiada sam Mikołaj Śmigiel.

Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do Panthers Lacrosse. Nasze zawodniczki są bardzo pracowite, już po pierwszych treningach łatwo zobaczyć, że to zespół w wielkim potencjałem. Nasza filozofia treningów i podejście może być nieco odmienne, ponieważ wywodzimy się z męskiego lacrosse, jednak z drugiej strony daje nam to możliwość spojrzenia na pewne elementy gry z innej perspektywy. Damy z siebie wszystko, aby wywalczyć jak najlepszą pozycję na koniec sezonu! – dodaje Adam Tymorek.

Zawodniczki Panthers Lacrosse wrócą do rywalizacji w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet (PLLK) w kwietniu. Wkrótce zostanie ogłoszony terminarz rozgrywek na sezon 2024.
Udostępnij