Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Ogromne wzmocnienie ataku Panthers przez polskich weteranów!

8 miesięcy temu | 29.03.2022, 17:17
Ogromne wzmocnienie ataku Panthers przez polskich weteranów!

Mimo niemal kompletnego składu zawodników zagranicznych na sezon 2022, wiemy, że naszą siłą wciąż jest skład najlepszych polskich zawodników futbolu amerykańskiego.

Według zasad panujących w European League of Football, w sezonie w składzie drużyny może znaleźć się 4 zawodników z krajów w których funkcjonują ligi na poziomie uniwersyteckim (USA, Kanada, Meksyk, Japonia) oraz dodatkowo 8 zawodników zagranicznych z krajów innych niż wymienionych wcześniej.

Transfer Keanu Ebanksa, zawodnika, który w 2022 miał po raz pierwszy reprezentować barwy Panthers na boiskach europejskich do CFL zwolnił jedno miejsce dla zawodnika europejskiego w #ThePack2022, ale sztab trenerski Panthers nie zapomina o weteranach, którzy już odcisnęli swoje piętno na futbolu w Polsce i Europie.

W sezonie 2022 po przerwie zobaczymy:

Tomasz Dziedzic, Wide Receiver 

W przypadku Tomasza Dziedzica najlepszym podsumowaniem jest imię i nazwisko. Mimo 4 sezonów przerwy, Dziedzic pozostaje liderem zdobytych punktów w historii Panthers (278). Kto miał przyjemność oglądać wyczyny Tomka w latach 2014-2018 na pewno z niecierpliwością czeka już na powrót tego zawodnika na murawę Olimpijskiego, kto jeszcze nie miał okazji - do 05.06 zapraszamy na Highlighty jednego z najlepszych europejskich skrzydłowych, a już na pierwszym meczu domowym sugerujemy zwrócić uwagę na skrzydłowych w niebieskich strojach!

Adam Skakowski, Running Back

Po niesamowitym sezonie juniorskim i dominacji drugiej ligi w roku 2016, Skakowski przebojem wdarł się do pierwszego składu Panthers, z którym w 2017 wywalczył pierwsze złoto w głównej drużynie. Swoimi fizycznymi biegami, w połączeniu z niebywałą szybkością, zwinnością i charakterystyczną walką o każdy kolejny jard, występujący z numerem 11 na koszulce, Skakowski zagwarantował sobie również miejsce w składzie Reprezentacji Polski na The World Games 2017.

Odnawiająca się kontuzja zmusiła Skakowskiego na czasowe schowanie korków i przestawienie się na popularne liftery. Czas powrotu do pewnej sprawności podczas biegu Adam spożytkował na trening siłowy, w sumie trójboju notując 600kg.

"Pięć lat temu kontuzja przerwała moja futbolową przygodę. Wracam silniejszy, głodny gry i stęskniony za najlepszymi kibicami.

Będzie fizycznie, będzie brutalnie - będziemy się dobrze bawić. Do zobaczenia na boisku!"

Piotr Gołacki, K

Tak jak z podaniami do Dziedzica czy biegami Skakowskiego, kopnięć Gołackiego polskim kibicom przedstawiać nie trzeba. W dwa sezony Piotr Gołacki zanotował 106 punktów w formie kopnięć z pola oraz podwyższeń po przyłożeniach - oficjalnie najdłuższy celny field goal w wykonaniu naszego nowego kopacza przebył w powietrzu aż 53 jardy (48,5m) - z niecierpliwością czekamy na więcej!

Już dziś kupić możecie karnet sezonowy i bilety na wszystkie nasze mecze domowe w sezonie 2022 - wszystko znajdziecie pod tym linkiem, na stronie oficjalnego partnera ligi Ticketmaster.

Udostępnij