home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

1 miesiąc temu

Panthers Juniors powalczą o tytuł Mistrzów Polski Juniorów!

Młodzieżowa sekcja Panthers Wrocław – Panthers Juniors – po miesiącach przygotowań, wymagających treningów, rozbudowywaniu zespołu i podnoszeniu poziomu gry – wchodzi do Polskiej Futbol Ligi Juniorów. Zawodnicy wrocławskiego klubu będą mierzyć się z ośmioma najlepszymi drużynami w Pol

Polowanie na mistrzowskie trofeum

Panthers Juniors to młodsi bracia Panthers Wrocław – Mistrzów Polski w futbolu amerykańskim, którzy aktualnie toczą zmagania na szczycie European League of Football. Drużynę Juniors, która weźmie udział w ligowych rozgrywkach, tworzy dziewięciu chłopców w wieku od 13 do 19 roku życia, którzy o mistrzowski tytuł powalczą pod okiem wykwalifikowanego sztabu instruktorskiego na czele z utytułowanym trenerem Kadry Polski – Jakubem Samelem.

-          Polska Futbol Liga - Junior to duże wyzwanie dla młodzieżowej sekcji Panther, ale wierzę w to, że zawodnicy z naszym wsparciem dobrze wykorzystają tę szansę – w końcu stawka jest bardzo wysoka. W składzie trenerskim Juniorów posiadamy wykwalifikowanych szkoleniowców mających wieloletnie doświadczenie, ale i takich będących czynnymi zawodnikami pierwszej drużyny. Mamy nadzieję, że wspólnie poprowadzimy młode Pantery do zwycięstwa – mówi Jakub Samel, główny trener Panthers Juniors.

W sezonie 2021 o najwyższą wygraną PFL-J powalczy 8 ekip, które podzielono na dwie grupy – północną (składającą się z 5 drużyn) i południową (złożoną z 3 drużyn, w tym Panthers Juniors). System meczowy oparty będzie na zasadach każdy z każdym, co oznacza, że każda z drużyn rozegra jeden mecz przeciwko swojemu grupowemu przeciwnikowi. Kluby z grupy południowej, w tym Panthers Juniors, ze względu na mniejszą liczbę drużyn, zagrają ze sobą zarówno mecz , jak i rewanż.

Więcej niż tylko futbol

Klub Panthers Wrocław od samego początku istnienia kładzie mocny nacisk na rozwój sekcji młodzieżowych. W ten sposób powstała drużyna – Panthers Minis, której treningi odbywają się w formie futbolu flagowego – a także Panthers Juniors.

-         Można powiedzieć, że klub to jedna wielka rodzina, w której mocny nacisk kładziemy nie tylko na technikę zawodników, ale także ich umiejętności motoryczne, kondycję, zwinność czy nawyki żywieniowe – szczególnie istotne w okresie dojrzewania młodych ludzi – komentuje Michał Latoś, Prezes klubu Panthers Wrocław. Nie bez powodu też głównym sponsorem Panter jest firma Tarczyński, która poprzez inwestycje w sponsoring sportu, promuje regularne podejmowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również wagę świadomego odżywiania opartego na zbilansowanej diecie.

Sponsor zaangażowany społecznie

Tarczyński, to jeden z nielicznych komercyjnych podmiotów w Polsce, który tak mocno inwestuje w zawodników, kluby czy przedsięwzięcia sportowe.

–  Sponsoring sportu realizujemy z ogromnym zapałem w ramach jednego z obszarów naszej strategii CSR, a dokładniej AKTYWNIE. Wspieramy nie tylko Pantery – klub, którego sam przez  długi czas byłem częścią, ale także lokalną drużynę piłkarską LKS Barycz Sułów czy chociażby triathlonistę Marcela Kozaczkiewicza. Podejmowanymi działaniami pragniemy przyczyniać się do rozwoju zawodników i dyscyplin w Polsce, ale także zmieniać postrzeganie sportu i aktywnych form spędzania czasu wolnego w naszym kraju – mówi Dawid Tarczyński, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju i Finansów.

Harmonogram rozgrywek

Za nami pierwsze zmagania w ramach PFL-J. Sezon regularny potrwa do 24 października. Zawodników w półfinałach zobaczymy 6/7 listopada. Finał PFL-J zaplanowano na 20 listopada. Kibicowanie drużynie Panthers Juniors można rozpocząć 18 września (wówczas zagrają z Silesia Rebels), następnie 3 i 16 października (mecze z Kraków Kings) oraz 23 października (ponowne starcie z Silesia Rebels).

Szczegółowy terminarz wraz z tabelą dostępny jest na stronie: https://pantherswroclaw.com/

Udostępnij