Panthers Lacrosse poszukują zawodników i zawodniczek! [REKRUTACJA]

4 tygodnie temu | 14.03.2024, 09:00
Panthers Lacrosse poszukują zawodników i zawodniczek! [REKRUTACJA]

W kwietniu odbędą się treningi otwarte do męskiej i żeńskiej drużyny Panthers Lacrosse. Wrocławski klub zaprasza na Stadion Olimpijski wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pasjonującej dyscyplinie sportu, jaką jest LAX.

Panthers Lacrosse trenują oraz rozgrywają swoje mecze na Polach Marsowych, Stadionie Olimpijskim oraz przy ul. Lotniczej we Wrocławiu. Drużyna bierze udział w rozgrywkach w krajowych, jak i europejskich.

Treningi rekrutacyjne odbędą się w dniach 08.04., 10.04., 15.04. oraz 17.04. o godz. 18.00 na Stadionie Olimpijskim. Zbiórka o 17.45 przy wejściu do szatni między bramkami 7 i 8. Klub zaprasza chętnych i chętne w każdym wieku.

Przed przyjściem na rekrutację należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny pod TYM linkiem. Wydarzenie na Facebooku dostępne jest TUTAJ.

Do zespołu dołączyć może każdy – Panthers nie wymagają doświadczenia, a jedynie zapału do gry. Rekruci powinni zabrać ze sobą strój sportowy, najlepiej wraz z korkami oraz butelkę wody.

Gra w naszym zespole wiąże się ze świetną zabawą, doskonałymi warunkami do sportowego rozwoju oraz rywalizacją na najwyższym poziomie. Trenujemy dwa lub trzy razy w tygodniu, na Polach Marsowych, przy ul. Lotniczej i pięknym Stadionie Olimpijskim, mamy również dostęp do klubowej siłowni na miejscu, a w sezonie w zależności od sekcji jeździmy po Polsce i Europie. Stanowimy zgraną ekipę, której możecie stać się częścią, zapraszamy wszystkich chętnych na nasze treningi! – mówi Mikołaj Śmigiel, trener Panthers Lacrosse.

Oglądając mecz lacrosse, na myśl mogą nasuwać się skojarzenia z takimi dyscyplinami jak koszykówka czy hokej. W istocie w sporcie tym chodzi głównie o to, aby za pomocą charakterystycznej trójkątnej rakiety trafić piłką do bramki przeciwników. W zależności od odmiany reguły gry mogą się nieco różnić, ale tak naprawdę chodzi tylko o jedno – zdobycie więcej punktów od rywali, a głównym utrudnieniem jest możliwość uderzania zawodników z piłką przez obronę i odbierania jej siłą!


Udostępnij