Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Panthers Ultimate zaczynają rozgrywki!

1 miesiąc temu | 19.04.2023, 10:02
Panthers Ultimate zaczynają rozgrywki!

W tym roku zawodników i zawodniczki Panthers Ultimate czeka prawdziwe tournée po Europie. Zespół zapowiada walkę o najwyższe cele zarówno w kraju, jak i w rozgrywkach międzynarodowych. Gdzie zagrają wrocławscy specjaliści od latających dysków? Na czym polega ultimate frisbee? I dlaczego warto uprawiać oraz oglądać ten sport?

Panthers Ultimate rozpoczną rozgrywki 22 kwietnia od turnieju we włoskiej Padwie. W trakcie sezonu zawodnicy i zawodniczki Panthers Wrocław oprócz Włoch odwiedzą również Austrię (Wiedeń), Holandię (Amsterdam) i Belgię (Brugia). Dodatkowo wystąpią także we Wrocławiu na mistrzostwach Polski Open oraz – w przypadku awansu – na mistrzostwach Europy EUCF, które odbędą się na przełomie września i października.

Jesteśmy zmobilizowani, aby pokazać się w Padwie z jak najlepszej strony. Naszym celem jest zwycięstwo i szybkie wywalczenie awansu do finałów. Zamierzamy jednak również eksperymentować ze składem, aby sprawdzić, w jakiej formie są nasi zawodnicy po zimowej przerwie. Jeżeli chodzi o cały sezon, myślimy przede wszystkim o zdobyciu mistrzostwa Polski, które w zeszłym roku niefortunnie daliśmy sobie odebrać oraz o wejściu do najlepszej dwunastki zespołów Ultimate w Europie – zapowiada Łukasz Dobranowski, zawodnik Panthers Ultimate Men.

To nasz pierwszy turniej od października, przerwa była dosyć długa. W Padwie chcemy walczyć o czołowe lokaty, które mogą zagwarantować nam awans na mistrzostwa Europy – to nasz główny cel. Oprócz tego bardzo chcemy ponownie wywalczyć tytuł mistrzyń Polski, który utraciłyśmy w zeszłym sezonie – mówi Paulina Dul, zawodniczka i trenerka Panthers Ultimate Women.

Ultimate Frisbee to dyscyplina zupełnie inna od wszystkich, charakteryzująca się unikalną fizyką gry. Zamiast piłki zawodnicy rzucają w niej dyskiem, który jest wyjątkowo podatny na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr czy deszcz. Gra nie ogranicza się jednak jedynie do rzucania frisbee – kluczowa jest również ogólna sprawność fizyczna i wytrzymałość.

To niesamowicie dynamiczny i intensywny sport. Oglądanie meczów frisbee na najwyższym poziomie może być naprawdę pasjonujące. Ciekawą kwestią w naszej dyscyplinie jest również brak sędziego – wszystko opiera się na jasnych zasadach, a w spornych sytuacjach trzeba po prostu umieć się dogadać – mówi Łukasz Dobranowski.

Skład Panthers Ultimate tworzą jedni z najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce. Duża część z nich występuje również w reprezentacji Polski. Żeby wejść na najwyższy poziom potrzeba jednak czasu i treningów. Z tego powodu aktualnie zespół prowadzi rekrutację jedynie do sekcji juniorskiej, do której mogą dołączyć dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat.

Większość naszych zawodniczek pracuje lub studiuje, a nawet jeszcze uczy się w szkole. Mimo to traktujemy ultimate w 100 procentach profesjonalnie. Dwa razy w tygodniu odbywamy treningi techniczne na boisku, korzystamy również z klubowej siłowni na Stadionie Olimpijskim, a oprócz tego mamy też treningi biegowe. Najbardziej zaangażowane osoby ćwiczą więc nawet pięć/sześć razy w tygodniu – opowiada Paulina Dul.
Udostępnij