Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Panthers

Panthers x Fundacja Koci Zakątek

9 miesięcy temu | 17.02.2022, 12:00
Panthers x Fundacja Koci Zakątek

Kiedy moglibyśmy ogłosić tę informację, jeśli nie dziś – 17 lutego w Światowy Dzień Kota?

Współpraca Panthers Wrocław i Fundacji Koci Zakątek nie jest przypadkowa. Los zwierząt nie jest obcy wrocławskiemu klubowi, w którego logotypie widnieje dzika pantera, a jego maskotką jest uwielbiany przez fanów klubu Kot Miaurycy. Zarówno drużyna, jak i Fundacja mają swoją siedzibę w stolicy Dolnego Śląska – miejscu, w którym będą realizowane ich wspólne inicjatywy, by pomóc bezdomnym kotom. 

Ogromnie się cieszę na współpracę z Fundacją Koci Zakątek. Dla każdego zawodnika i zawodniczki naszego klubu zwierzaki są ważnymi członkami rodziny. Co więcej, niejedno z nas ma na swoim koncie adopcję kota lub psa. Mam nadzieję, że działania podejmowane wspólnie z organizacją przyniosą zamierzony efekt, zmniejszając liczbę mieszkańców przebywających w Fundacji oraz wspomagając jej funkcjonowanie - mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław. 

Fundacja Koci Zakątek działa od 2009 roku (przez 5 pierwszych lat nosiła nazwę Ebra), każdego dnia ratując cenne życie kotów, a utrzymuje się głównie z darowizn i zbiórek pieniężnych. Pod jej opieką miesięcznie przebywa stale około 100 podopiecznych. 

Pandemia wpłynęła negatywnie na poziom adopcji podopiecznych, co bezpośrednio przekłada się na naszą codzienność. Borykamy się z rosnącą liczbą kotów, które często trafiają do nas schorowane, a towarzyszą temu zwiększające się wydatki na ich utrzymanie, wyżywienie, czy leczenie. Zachęcanie do wzięcia pod dach zwierząt i przekazanie datków na rzecz Fundacji przez czołowy klub w Europie Panthers Wrocław może być dla nas ogromną szansą, z której bardzo się cieszymy – mówi Edyta Gal, prezes Fundacji Koci Zakątek.

Współpraca ma polegać na podejmowaniu wspólnych działań, zachęcających do adopcji kotów oraz przekazywania środków finansowych, wspierających funkcjonowanie Fundacji. Będzie to m.in. przez komunikację w mediach społecznościowych czy przeprowadzanie zbiórek pieniężnych oraz rzeczowych na meczach domowych Panthers Wrocław.

Pierwsze spotkanie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Pantery zagrają już 5 czerwca 2022 roku. Informacje o innych planowanych przedsięwzięciach będą przekazywane na bieżąco. 

Udostępnij