Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

PWR Racing Team i Panthers Wrocław łączą siły!

1 miesiąc temu | 25.02.2023, 18:00
PWR Racing Team i Panthers Wrocław łączą siły!

Panthers Wrocław zostali ambasadorem Projektu USA zespołu PWR Racing Team. Obie organizacje chcą współpracować, aby zachęcić kibiców do śledzenia ich aktywności, w związku z czym szykują oryginalne akcje promocyjne. Działania będą obejmować nadchodzący sezon, a w szczególności wyjazd PWR Racing Team na międzynarodowe zawody Formula SAE Michigan odbywające się w dniach 15-23.05 w Stanach Zjednoczonych oraz domowe spotkania Panthers Wrocław w ramach European League of Football.

PWR Racing Team to studencki zespół wyścigowy z Politechniki Wrocławskiej. Od ponad dekady co roku samodzielnie projektuje i buduje bolidy klasy Formula Student, z którymi bierze udział w międzynarodowych zawodach odbywających się na czołowych torach wyścigowych w Europie i na świecie (m.in. na obiektach znanych z serii F1 – Hungaroring, Hockenheimring czy Silverstone). Studenci na swoim koncie mają już 12 zbudowanych bolidów – 11 spalinowych i jeden elektryczny z systemami jazdy autonomicznej. Aktualnie pracują nad 13. bolidem – także elektrycznym i autonomicznym.

PWR Racing Team jest najbardziej utytułowanym zespołem Formuły Student w Polsce. Jako pierwszy i jedyny polski zespół wygrał klasyfikację generalną zawodów – były to zawody Formula SAE Italy w 2017 roku. Przez ponad dekadę z bolidami spalinowymi aż 35 razy stawali na podium zawodów, w tym dziewięć razy zajmując najwyższe miejsce w poszczególnych konkurencjach. 

Aby odpowiednio pożegnać się z bolidami spalinowymi i zakończyć ten szczególny etap w historii zespołu, studenci w maju tego roku wezmą udział w zawodach Formula SAE Michigan w Stanach Zjednoczonych. Wystąpią na nim z RT11B – ewolucją ich ostatniego bolidu spalinowego. Impreza w USA to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody tej serii. W tegorocznej edycji bierze udział 120 teamów. Wrocławski zespół reprezentuje Polskę i Europę w tej rywalizacji jako jedyny.

Również Panthers Wrocław są jedynymi reprezentantami Polski w prestiżowej European League of Football. Klub utworzony w 2013 roku rozwija się wykładniczym tempie, z każdym kolejnym sezonem podnosząc poprzeczkę coraz wyżej. Gdy niespełna 10 lat temu Panthers zostali powołani do życia, grali jedynie w futbol amerykański. Dzisiaj sami siebie nazywają już klubem sportów amerykańskich – bo uprawiają również lacrosse, ultimate frisbee i softball. W sumie do organizacji należy ponad 300 aktywnych zawodników i zawodniczek, zarówno w wieku seniorskim, jak i juniorskim. Ponadto do dyspozycji Panthers pozostaje jeden z najlepszych obiektów do futbolu amerykańskiego w Europie – Stadion Olimpijski.

Panthers Wrocław są wielokrotnymi mistrzami Polski w futbolu amerykańskim. Na grę w lidze europejskiej – European League of Football – zdecydowali się w momencie, gdy rozgrywki na krajowym podwórku przestały być dla nich wyzwaniem. W Europie od samego początku również należą do czołówki. Futboliści Panthers rozpoczną sezon 2023 na początku czerwca od domowego spotkania z niemiecką ekipą Hamburg Sea Devils.

Obie organizacje nieustannie podejmują działania, aby dotrzeć do szerszej publiczności,  która kocha sport, emocje i adrenalinę. Z tego powodu ekipa PWR Racing Team m.in. odwiedzi mecze domowe Panthers Wrocław. Niebawem przedstawiciele obu organizacji ujawnią kolejne szczegóły współpracy oraz niespodzianki, które wspólnie przygotowali dla kibiców.

Udostępnij