Ruszają Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee!

11 miesięcy temu | 01.06.2023, 14:42
Ruszają Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee!

Już w ten weekend we Wrocławiu odbędą się mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee Open & Women. W sobotę na Polach Marsowych Panthers Ultimate rozegrają mecze fazy grupowej, a w niedzielę na murawie Stadionu Olimpijskiego odbędą się finały.

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat turniejów oraz wypowiedzi zawodniczek i zawodników Panthers Ultimate. Link do wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Jak podchodzimy do zawodów we Wrocławiu?

Paulina Dul (trener sekcji żeńskiej):
- Cel na te Mistrzostwa Polski to zdecydowanie wygrać. Takie jest nasze nastawienie i wspólnie do niego dążyliśmy na europejskich turniejach. Bardzo cieszymy się, ze mistrzostwa są na naszej ziemi, na której już dwa lata temu pierwszy raz udało nam się zdobyć złoto.

Łukasz Dobranowski (zawodnik/koordynator marketingu):
– Doczekaliśmy się turnieju, który w tym roku jest naszym głównym celem. Po zeszłorocznej porażce w finale bardzo chcemy powrócić na sam szczyt i zdobyć złoty medal. Cieszymy się, bo gramy u siebie. Nie tracimy jednak czujności. Wiemy, że żeby wygrać będziemy musieli zagrać naszą A-game, a przede wszystkim wznieść się na mentalne wyżyny. Będziemy walczyć do samego końca.

Women:

Dwie grupy po cztery zespoły rozgrywane każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy przechodzą do półfinałów i grają o miejsca 1-4. Dwa pozostałe zespoły grają o miejsca 5-8. Wszystkie zespoły rozegrają 3 mecze w sobotę i 2 mecze w niedzielę.

Open:

Grupy A-C po trzy zespoły rozgrywane każdy z każdym. W grupie D, czterozespołowej, zostanie zastosowany system wykorzystywany na przykład w siatkówce plażowej (modified pool play). Każdy z zespołów zagra dwa mecze. Najpierw zostaną rozegrane mecze 1-4 i 2-3 według rozstawienia. Następnie spotkają się zwycięzcy pierwszych meczów ze sobą oraz przegrani tych meczów ze sobą (te mecze są wpisane na scoresach, ale mogą się w nich zmienić drużyny - zwycięzcy o 11:50, przegrani o 15:10). Kolejność zespołów w grupie zostanie ustalona według normalnych zasad WFDF (zamieszczonych też w Wytycznych do rozgrywek o Mistrzostwo Polski w ultimate), czyli może się zdarzyć, że zadecydują małe punkty.

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy przechodzą do ćwierćfinałów i grają o miejsca 1-8. Pozostałe zespoły trafiają do grupy o miejsca 9-13. Tutaj też nie zostaną rozegrane wszystkie mecze. Zostanie przepisany mecz z grupy D. Dodatkowo rozegrane zostanie 7 meczów (z 9 możliwych). Kolejność końcowa zostanie ustalona według normalnych zasad WFDF, nawet jeśli nie wszystkie zespoły będą miały równą liczbę rozegranych meczów.

Zespoły grające o 1-8 oraz zespoły, które zajmą 3. miejsce w grupach A i C, rozegrają 3 mecze w sobotę i 2 mecze w niedzielę. Zespoły, które zajmą 3. miejsce w grupach B i D, rozegrają 2 mecze w sobotę i 3 mecze w niedzielę. Zespół, który zajmie 4. miejsce w grupie D, rozegra 2 mecze w sobotę i 2 mecze w niedzielę.

Zasady meczów są standardowe. Gramy do 15 punktów a time cap wynosi 90 minut. Połowa jest po 8 punktach z half time cap na 45 minutach. Przerwa trwa 2 minuty. Każdy z zespołów ma 2 timeouty na połowę. Timeout trwa 75 sekund.

Rozpiska jest już dostępna pod TYM linkiem. Mężczyźni zaczynają o 8:30, a kobiety o 10:10.

Link do grupy Panthers Ultimate Men
Link do grupy Panthers Ultimate Women
Skład męski
Skład żeński

Udostępnij