Sezon 2024: Sam Gooding w sztabie Panthers Wrocław

8 miesięcy temu | 09.11.2023, 12:00
Sezon 2024: Sam Gooding w sztabie Panthers Wrocław
Panthers Wrocław uzupełniają sztab szkoleniowy na sezon 2024. Do drużyny dowodzonej przez Dave Christensena dołącza kolejny Amerykanin – Sam Gooding, który obejmie w zespole rolę trenera linii ofensywnej.

Sam Gooding
to pierwsze nowe nazwisko w sztabie trenerskim Panthers Wrocław w związku z przygotowaniami do kolejnego sezonu. Amerykanin to szkoleniowiec z wielkim doświadczeniem. Ma za sobą m.in. pracę na Uniwersytecie Wyoming w roli asystenta trenera linii ofensywnej oraz samodzielnego trenera ofensywnych liniowych na Uniwersytecie Wisconsin-River Falls, Minnesota-Crookston czy Dakota State.

Dlaczego wybrałeś Panthers Wrocław?

Sam Gooding:
Panthers Wrocław zapracowali na wizerunek jednej z najlepiej zarządzanych organizacji w Europie, a Dave Christensen cieszy się doskonałą opinią w Stanach Zjednoczonych i jest powszechnie szanowanym trenerem linii ofensywnej. Z tego powodu możliwość pracy z nim jest niezwykle atrakcyjna. Znam się również z innymi członkami sztabu – pracowałem z Masonem Keelerem na Uniwersytecie Wyoming. Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do Panthers i poprowadzenia zespołu do kolejnych sukcesów. Uważam, że wrocławska drużyna podąża w dobrym kierunku i tworzy coś wyjątkowego.

Co wiesz o graczach Panthers Wrocław?

Nadal zapoznaję się z zespołem, ale wiele opowiedział mi już Gabe Landa. Z moich pierwszych wrażeń wynika, że mamy kilku świetnych zawodników na linii oraz graczy, w których nadal drzemie duży potencjał. Jeśli chodzi o całą ofensywę, widzę wpływ schematów szkoleniowych, z którymi jestem dobrze zaznajomiony.

Jakie są Twoje cele na sezon?

Jestem podekscytowany możliwością pracy w Europie. W Stanach Zjednoczonych nasz sport jest bardzo popularny i wywarł duży wpływ na moje życie. To więc szansa, abym teraz przekazał innym moje doświadczenie i wpłynął na rozwój futbolu amerykańskiego w Polsce. Chciałbym pozwolić innym, aby sport mógł wpłynąć również pozytywnie na ich życie.

Dlaczego warto grać w Panthers Wrocław?


To świetna organizacja. Wierzę, że sztab szkoleniowy będzie w stanie wyciągnąć maksimum z każdego zawodnika, który zagra w Panthers w przyszłym sezonie. W linii ofensywnej będziemy starać się rozwijać krajowych zawodników, którzy odgrywają kluczową rolę na boisku, obok graczy z zagranicy. Będziemy chcieli wprowadzić naszych futbolistów na najwyższy poziom. Chcę uwolnić potencjał każdego z naszych graczy poprzez odpowiednie przygotowanie oraz umożliwić im osiąganie sukcesów.

Parę słów do kibiców i czego mogą oczekiwać od naszej ofensywy?

Chcę, aby nasza linia ofensywna była stabilna i niezawodna. Cała ofensywa powinna móc na niej polegać. Wszyscy chcą eksplozywnej ofensywy, ale zaczyna się od efektywności, a linia odgrywa w tym kluczową rolę. Dzięki niezawodnym liniowym zawodnicy mogą wykorzystać pełnię swoich możliwości i przeprowadzać imponujące akcje. Chcę, aby było widoczne, że mamy jedną z najbardziej efektywnych i dobrze prowadzonych ofensyw w lidze, a to zaczyna się na linii. Jestem niezwykle podekscytowany możliwością pracy we Wrocławiu. Obiecuję, że nie zawiodę naszych kibiców!
Udostępnij