Sztab trenerski się powiększa

1 rok temu | 30.11.2022, 18:00
Sztab trenerski się powiększa

Z dnia na dzień coraz lepiej poznajemy kształt Panthers w sezonie 2023.

Pod wodzą nowego trenera głównego Dave Christensena, przedłużony został kontrakt z koordynatorem defensywy - Dave Likinsem. Poznaliśmy również nazwiska dwóch amerykańskich zawodników, którzy dołączą do drużyny (DL Solomon Brown, DB Artevius Smith) oraz osiem pierwszych nazwisk polskich zawodników, którzy powrócą na murawę Olimpijskiego w walce o tytuł Mistrza European League of Football.

W sezonie 2023 za grę biegową oraz przygotowanie naszych biegaczy odpowiedzialny będzie trener Ariel Back. W sezonie 2022, trener Back był częścią sztabu szkoleniowego aktualnych Mistrzów European League of Football - Vienna Vikings, z którymi mieliśmy okazję mierzyć się dwukrotnie.

Trener Back to młody szkoleniowiec z dużym entuzjazmem i ambicjami. W ubiegłym sezonie odpowiedzialny był za biegaczy Vienna Vikings, z którymi zdobył tytuł mistrzowski. Zdobyte w European League of Football doświadczenie, znajomość ligi oraz zawodników to na pewno dodatkowy atut, który pozwoli nam na odpowiednie dobranie pozostałych wzmocnień na sezon” mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy klubu.

Coach Back odpowiedział nam na kilka pytań:

Dlaczego postanowił trener dołączyć do Panthers?

Od momentu wejścia w struktury European League of Football słyszałem, że Panthers Wrocław ma opinię organizacji z najwyższej półki w Europie. W zeszłym roku, kiedy wspólnie z Vienna Vikings graliśmy we Wrocławiu na własne oczy zobaczyłem profesjonalizm Panthers i jak piękny jest Wrocław - bardzo mi się tu spodobało. W momencie ogłoszenia trenera Dave Christensena jako nowego trenera głównego, dołączenie do drużyny stało się moim celem numer jeden. Chciałem otrzymać szansę pracy w tak dobrym sztabie szkoleniowym, w organizacji, którym celem jest perfekcja.

Miał trener okazję mierzyć się z Panthers w rozgrywkach European League of Football. Czy ma trener już pomysły jak wzmocnić drużynę?

Po pierwsze - chciałbym pomóc przy rekrutacji nowych zawodników i budowie składu. Jak już sprowadzimy najlepszych z najlepszych do Wrocławia, zrobię wszystko aby pomóc sztabowi szkoleniowemu jak tylko mogę, aby zbudować solidny skład biegaczy, złożony z osób które nie boją się mocnej gry i chcą uwolnić swój maksymalny potencjał.

Jest trener aktualnym mistrzem European League of Football - jaki jest kolejny cel?

Jestem raczej człowiekiem zadaniowym - moim celem jest zwycięstwo dzisiejszego dnia, tego tygodnia, tego okresu, a to w tym momencie oznacza rekrutację.

Dlaczego zawodnicy mogliby chcieć dołączyć do Panthers? Co wnosi trener do drużyny?

Zawodnicy powinni dostrzec to co ja - szansę na dołączenie do organizacji, która jest w 100% zaangażowana w to co robi. 

Jestem człowiekiem mocno energetycznym, zmotywowanym i pełnym pasji - te wartości wnoszę ze sobą. Do każdego dnia jestem nastawiony pozytywnie i z całą swoją energią. Skupiam się aby być najlepszą wersją siebie i tym samym zarażać swoich współpracowników. Poza tym należy dodać, że futbol to dla mnie najlepsza rzecz na świecie i jednego możecie być pewni - zrobię wszystko, żeby każdy czerpał z gry przyjemność a przy okazji zbudujemy relacje na całe życie.

I jeszcze kilka słów do kibiców - czego możemy spodziewać się po grze biegowej w sezonie 2023?

Spodziewajcie się mocnych zawodników, za wszelką cenę chroniących piłkę - zrobimy co do nas należy. Będziemy fizyczni, nasza gra będzie emocjonująca a każdy bieg z piłką czy obrona rozgrywającego będzie wykonywany od początku do końca na 100%!

Udostępnij