We Wrocławiu rusza liga futbolu dla dzieci. Zapraszamy z NFL Flag Poland!

9 miesięcy temu | 05.10.2023, 09:12
We Wrocławiu rusza liga futbolu dla dzieci. Zapraszamy z NFL Flag Poland!

W niedawnym campie NFL Flag Poland organizowanym wspólnie z Panthers Wrocław wzięło udział ponad 50-cioro dzieci. To dopiero początek – w związku z wysokim zainteresowaniem w listopadzie we Wrocławiu wystartuje weekendowa liga futbolu flagowego dla najmłodszych. Zapisy na to wydarzenie są już dostępne.

NFL Flag Poland Youth League, która w listopadzie i grudniu zostanie rozegrana we Wrocławiu to pierwsza w Polsce liga futbolu flagowego dla najmłodszych. Jej sezon obejmie sześć weekendów – poszczególne kolejki zostaną rozegrane 4, 11, 18 i 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia w godzinach porannych. Dwie z nich odbędą się na Stadionie Olimpijskim, a pozostałe cztery pod balonem na boisku MKP Wratislavii.

W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Zapisy oraz szczegóły są dostępne na stronie NFL Flag Poland pod TYM linkiem. Koszt rejestracji do ligi to 100 zł. Dalsze uczestnictwo w rozgrywkach jest bezpłatne dzięki wsparciu sponsora projektu – marki Tarczyński Gryzzale. Liczba miejsc jest ograniczona.

Najmłodsi wezmą udział w treningach i meczach futbolu flagowego pod okiem doświadczonych szkoleniowców z Polski i Stanów Zjednoczonych. Dzieci będą mogli wcielić się w zawodników słynnych drużyn NFL – Miami Dolphins, Cleveland Browns, Carolina Panthers oraz New York Jets. Po wszystkim otrzymają m.in. pamiątkowe koszulki, medale, certyfikaty uczestnictwa oraz zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Cieszymy się, że pierwsza edycja flagowego programu dla młodzieży pod patronatem ligi NFL odbędzie się we Wrocławiu. To kolejna okazja do promowania futbolu amerykańskiego wśród najmłodszych, którzy stanowią przyszłość naszego sportu w Polsce. Serdecznie zapraszamy rodziców do zapisywania swoich dzieci – dla nich to nie tylko znakomita zabawa, ale również doskonała okazja do nauki pracy w zespole z elementami języka angielskiego – mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

NFL Flag Poland to projekt, którego celem jest promocja futbolu amerykańskiego i flagowego na świecie. Futbol flagowy jest bezkontaktową i zupełnie bezpieczną odmianą futbolu amerykańskiego, którą mogą uprawiać zarówno dzieci, jak i dorośli. Sport ten ma być obecny na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Los Angeles.
Udostępnij