Weekend Mistrzyń: Panthers Lacrosse zagrają o brązowy medal!

1 rok temu | 01.06.2023, 16:33
Weekend Mistrzyń: Panthers Lacrosse zagrają o brązowy medal!

Panthers Lacrosse wezmą udział w Weekendzie Mistrzyń & Mistrzów na Polach Marsowych we Wrocławiu. O 13.00 w niedzielę (4 czerwca) wrocławianki zawalczą o 3. miejsce Polskiej Ligi Lacrosse.

Panthers Lacrosse pokazały się ze świetnej strony podczas ostatniego turnieju w Katowicach. Wrocławskie zawodniczki wygrały obydwa spotkania – 20:7 z Lax-Warriors Września i 14:13 z AZS Walkiriami Katowice. Znakomita dyspozycja „Panter” napawa optymizmem przed walką o brązowy medal krajowych rozgrywek.

Jako trener główny jestem spokojny o dziewczyny – wiem, że są gotowe stanąć na boisku i dać z siebie wszystko, aby wywalczyć miejsce na podium. To nie był łatwy sezon, bolesne przegrane i trudne treningi nie złamały jednak w nich determinacji i zaangażowania. Pracowały ciężko, szlifując swoje umiejętności, doskonaląc taktykę i budując chemię wewnątrz drużyny. Jestem pewny, że to ile włożyły w przygotowania – wyciągną z nawiązką na boisku. Przez cały sezon pokazały siłę charakteru, zdolności i zrozumienie gry. Zrobiliśmy wielki krok do przodu jako drużyna i organizacja – przekonuje Bartosz Kajor, trener główny Panthers Lacrosse.

W meczu o 3. miejsce Polskiej Ligi Lacrosse Panthers Lacrosse ponownie zmierzą się z ekipą AZS Walkirie Katowice – tym razem z przewagą własnego boiska. Wrocławski zespół zapowiada, że zrobi wszystko, aby poprawić wynik z zeszłego roku.

Mam duży szacunek dla Walkirii, ale w ani jednej chwili nie zamierzam ułatwiać im zadania. Będziemy dążyć do osiągnięcia założonych przez nas celów, trzymając się naszych strategii i maksymalnie wykorzystując nasze umiejętności. To z pewnością będzie zacięty i emocjonujący pojedynek, ale jesteśmy gotowi na każdą sytuację. Wierzę, że dziewczyny dadzą z siebie tyle, że nie będą miały siły cieszyć się z medalu. Jesteśmy gotowi na to, aby zrobić kolejny krok, gotowi na niedzielny mecz. Wyłożymy na stół wszystko, co mamy i będziemy walczyć do końca – kontynuuje Bartosz Kajor.

Podczas Weekendu Mistrzyń & Mistrzów we Wrocławiu zostaną rozegrane także inne spotkania. Sprawdzić szczegóły dotyczące imprezy oraz dołączyć do wydarzenia można pod TYM linkiem. Wstęp na trybuny (boisko P5 AWF - Pola Marsowe) jest bezpłatny.
Udostępnij