Panthers Football

Panthers Football to program, którego początek miał miejsce 25.09.2013 roku. To właśnie wtedy doszło do połączenia dwóch wrocławskich klubów – Devils Wrocław i Giants Wrocław. Cel był jeden – budowa najsilniejszego klubu futbolu amerykańskiego w Polsce oraz jednego z najmocniejszych futbolowych programów w Europie.

Po dwóch wicemistrzostwach Polski w sezonach 2014 i 2015, w sezonie 2016 dokonaliśmy czegoś, co kilka lat wstecz wydawać by się mogło co najwyżej snem, zdobywając nie tylko Mistrzostwo Polski, ale też zwyciężając w europejskiej Lidze Mistrzów sięgnęliśmy po Podwójną koronę, na stałe wpisując się na listę najsilniejszych klubów kontynentu. Sukces na krajowych arenach powtórzony został w latach 2017 i 2019, kiedy Pantery po raz drugi i trzeci wywalczyły tytuł Mistrza Polski.

Dzięki regularnym występom w pucharach europejskich, nieprzerwanie od 4 lat notowani jesteśmy w gronie TOP10 klubów Starego Kontynentu, zajmując rekordową 5 pozycję w roku 2018.

Rok 2021 okazał się dla nas przełomowy - jako jedna 8 z wybranych drużyn całego Starego Kontynentu zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia nowego projektu mającego przyćmić wszystkie ligi krajowe i międzynarodowe - European League of Football. 

Pierwszy sezon rozgrywek zakończyliśmy w półfinale, o centymetry ocierając się o wielki finał ligi, jednak bez dyskusji osiągnęliśmy nowy poziom - zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Tysiące kibiców z całej polski kibicowało nam na każdym meczu z trybun Stadionu Olimpijskiego, setki tysięcy na żywo oglądało nasze mecze w telewizji oraz w internecie a nazwa Panthers Wrocław echem niosła się po środowiskach sportowych na całym świecie.

Widowiskowość ligi składającej się z samych najlepszych drużyn Europy, wzmocnionych zawodnikami oraz trenerami z przeszłością NFL już w pierwszym roku zszokowała wszystkich sceptyków - stało się jasne, że przyszłość dyscypliny to właśnie ELF.

Rozpoczęliśmy już kolejny wymagający okres przygotowawczy w oczekiwaniu na kolejny sezon i z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że to trzeba zobaczyć na własne oczy!