Panthers Wrocław

Panthers Wrocław to drużyna, która powstała w 2013 roku z połączenia dwóch innych wrocławskich zespołów – Devils i Giants. Od początku istnienia organizacji cel był jeden – budowa najsilniejszego klubu futbolu amerykańskiego w Polsce oraz jednego z najsilniejszych futbolowych programów w Europie.

Po latach dominacji w krajowych rozgrywkach od 2021 roku Panthers Wrocław rywalizują wyłącznie w European League of Football – prestiżowych rozgrywkach będących odpowiednikiem ligi NFL, w której biorą udział jedynie najsilniejsze drużyny na kontynencie z najsłynniejszych europejskich miast. W 2023 roku zespół awansował do fazy play-off ELF, zajmując tym samym 6. miejsce w Europie.

Do 2020 roku Panthers Wrocław rywalizowali w krajowych rozgrywkach oraz europejskich pucharach. Na koncie ekipy z Wrocławia są cztery mistrzostwa Polski (2016, 2017, 2019 i 2020) oraz trzy wicemistrzostwa (2014, 2015 i 2018). Największym sukcesem zespołu jest zwycięstwo w futbolowej Lidze Mistrzów w 2016 roku.

Panthers Wrocław rozgrywają mecze domowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Polscy kibice mogą oglądać transmisje ze spotkań wrocławian w sportowych kanałach Polsatu oraz na ligowej platformie streamingowej. Mecze ELF są pokazywane w 11 krajowych telewizjach na świecie.