Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Współpraca

W imieniu Klubu Sportów Amerykańskich Panthers Wrocław – futbolowego Mistrza Polski 2020, 2019, 2017, 2016, Mistrza Europy 2016, zdobywcy Pucharu Polski oraz tytułu Mistrza Polski 2020 Polskiej Ligi Softballu Kobiet, srebrnego medalisty Drużynowych Mistrzostw Europy w Softballu w Bułgarii oraz srebrnego medalisty rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet 2021 zwracamy się do Państwa do współpracy w sezonie 2021 i kolejnych.

Wieloletnie doświadczenie w świecie sportu, mediów, sprzedaży, marketingu czy zarządzania pozwoliło nam w ciągu siedmiu lat stworzyć drużynę sportową unikatową na skalę europejską!

Zobacz naszą ofertę sponsorską na sezon 2022 tutaj.

Światowa marka w lokalnym wydaniu

Powstanie klubu Panthers Wrocław w 2013 odbiło się szerokim echem w całym świecie sportowym - dwie rywalizujące ze sobą od lat drużyny łączą siły w walce o większe cele, a z perspektywy 8 lat możemy z dumą powiedzieć - było warto!

8 lat po historycznym uścisku dłoni dwóch prezesów, w skład Panthers Wrocław wchodzi 5 sekcji sportowych - Panthers Football - główna drużyna futbolowa, reprezentująca Wrocław i Polskę w międzynarodowych rozgrywkach European League of Football, Panthers Juniors - drużyna dla zawodników w wieku 14-19 lat, grających w Polskiej Futbol Lidze, Panthers Softball - pierwsza żeńska sekcja klubu występująca w Polskiej Lidze Softballu Kobiet, Panthers Lacrosse - młodsza o kilka miesięcy, druga sekcja żeńska występująca w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet oraz Panthers Minis - nasza działająca od lat sekcja dla najmłodszych adeptów futbolu w wieku 6-12, trenująca bezkontaktową formę dyscypliny - futbol flagowy, maksymalnie ograniczając szanse na wystąpienie kontuzji, maksymalizując zdrowotne korzyści wynikające z uprawiania sportu w młodym wieku.

Na podbój Europy!

Nasz klub w tym roku świętuje swoje 8-lecie i z wielkimi perspektywami patrzymy w przyszłość. Wyremontowany Stadion Olimpijski, który od początku istnienia Panthers jest naszym domem pozwala nam na pełne wykorzystanie możliwości naszego klubu oraz potencjału futbolu amerykańskiego we Wrocławiu i całym regionie. W sezonie 2021 po raz pierwszy reprezentujemy miasto oraz całą Polskę w międzynarodowej lidze European League of Football, rezygnując jednocześnie z rywalizacji na krajowym podwórku. W sezonie 2020 jako jedyny polski klub zaproszeni zostaliśmy do tworzenia projektu ELF - projektu mającego w przyszłości przyćmić wszystkie ligi Starego Kontynentu.

Poza transferem całej sekcji do ligi ELF, również inne sekcje poszczycić mogą się europejskimi osiągnięciami - drużyna Panthers juniors już w 2016 pokonała niemieckich Hamburg Young Huskies, zostając pierwszą w historii polską drużyną, która poszczycić się może wygraną z sąsiadami z zachodu, Panthers Softball na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Softballu w roku 2021 zajęły rekordowe 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w sierpniu 2021, natomiast jeszcze w 2021 oglądać będziemy mogli zawodniczki drugiej żeńskiej sekcji Panthers występujące w niemieckiej Bundeslidze Lacrosse.

Perspektywy

Kiedy w 2013 świat ujrzał końcowy produkt fuzji wrocławskich drużyn futbolu amerykańskiego tak dynamiczny rozwój był dla wielu jedynie bardzo śmiałym marzeniem, czas pokazał jednak, jak ciężką pracą i zaangażowaniem w ciągu takiego czasu możliwe jest stworzenie od podstaw europejskiej potęgi futbolowej we Wrocławiu. 

Ciągła inwestycja w rozwój młodzieży (m.in. sekcja Minis, juniorzy, obecność w szkołach i wielu miejskich projektach) oraz rozwój horyzontalny (sekcje Softball oraz Lacrosse) pozwoliła nam na stworzenie doskonałego narzędzia marketingowego dla współpracujących z nami podmiotów. Ogromnym atutem jest widowiskowość reprezentowanych przez nas dyscyplin - dynamizm, atrakcyjne stroje czy egzotyka, to cechy, które przyciągają do Panthers nowe rzesze kibiców spragnionych sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Ekspozycja sponsorów decydujących się na współpracę z naszym klubem zwiększa się każdego roku, a Stadion Olimpijski we Wrocławiu to miejsce doskonałe na reklamę każdej firmy - zarówno tej małej jak i ogromnej - wysokiej jakości telebim, powierzchnie reklamowe w miejscach takich jak bandy czy tor dookoła boiska, sektory naprzeciwko trybuny, rozległa esplanada czy strefa VIP to niemal niewyczerpana przestrzeń z ogromnym potencjałem reklamowym na każdym z naszych meczów.

Trybuny na domowych meczach Panthers są przestrzenią dla całych rodzin - bez podziałów czy agresji, od lat pracujemy nad tworzeniem lokalnej i rodzinnej atmosfery na dużą skalę a nasze mecze z każdym sezonem odwiedza coraz więcej kibiców z Polski i Europy. Poza tysiącami widzów na żywo, należy również wspomnieć o oglądalności naszych spotkań w telewizji - nasz mecz przeciwko Berlin Thunder 29.08.2021 na żywo w telewizji Pro Sieben MAXX śledziło średnio 120 000 widzów, natomiast spotkanie wyjazdowe przeciwko Hamburg Sea Devils niemalże dwukrotność tej liczby, procentowo zajmując 3,8% całego rynku w przedziale wiekowym 14-49.

Liga ELF to wciąż najmłodsza liga w Europie, jednak po stopniu profesjonalizacji już w inauguracyjnym sezonie oraz ambitnych planach na kolejne lata śmiało stwierdzić można, że nasze wieloletnie motto “Tworzymy Historię” nie jest ani trochę przypadkowe. Teraz chcielibyśmy abyście i Państwo dołączyli do nas, a kolejne rozdziały tej historii napiszemy wspólnie!

Poznajcie Panthers jeszcze lepiej i zobaczcie, jak to się robi we Wrocławiu!

Panthers Wrocław vs Berlin Thunder, 29.08.2021 Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Panthers Softball Home Tournament, 19.06.2021 Stan Musiał Field we Wrocławiu

Panthers Lacrosse Home Tournament, 12.06.2021 Stadion Olimpijski we Wrocławiu