Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Dołącz do Panthers Juniors - wywiad z trenerem głównym

2 miesiące temu | 26.09.2022, 12:38
Dołącz do Panthers Juniors - wywiad z trenerem głównym

Już 08.10 odbędzie się rekrutacja do juniorskiej sekcji futbolowej Panthers. Powiedz nam pokrótce, kogo poszukujecie?

Poszukujemy zawodników urodzonych w latach 2003-2007, którzy chcieliby spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim. Tym lepiej, jeżeli zawodnicy mają przeszłość w innych sportach, ale jeżeli nigdy nie trenowali, to też są mile widziani i serdecznie ich zapraszamy.

Tegoroczny sezon juniorski trwa w najlepsze - zdradź nam, jak wygląda proces przygotowania zupełnie nowych zawodników do rywalizacji?

Przygotowania nowych zawodników rozpoczną się już w październiku. Najpierw zaczniemy od kilku spotkań teoretycznych, aby przedstawić zawodnikom istotę sportu, oraz podstawowe zasady i przepisy, a po kilku tygodniach wyjdziemy na boisko i już w praktyce będziemy szlifować nowo nabytą wiedzę futbolową.

Jesteś trenerem głównym sekcji, przedstawisz nam sylwetki trenerów pozycyjnych, którzy wspólnie z Tobą przygotowują młodzież Panthers?

Jako trener główny odpowiadam również za formację ofensywną naszej drużyny, przy której pomaga mi trener skrzydłowych Przemysław Banat oraz trener linii ofensywnej Murilo Machado. Koordynatorem formacji defensywnej jest Przemysław Lewszyk, a jego trenerami pozycyjnymi są Szymon Romanowski (DBs - trzecia linia obrony), Marcin Gawroniak (linia defensywna) oraz Tomasz Kiszka (LBs - druga linia obrony).

Każda pozycja ma swojego trenera pozycyjnego i dzięki temu możemy przekazywać wiedzę w najbardziej zoptymalizowany sposób. Ponadto, za przygotowanie fizyczne naszych zawodników odpowiada trener przygotowania motorycznego, Damian Kwiatkowski.

Jakiego typu testów spodziewać się mogą rekruci? Czy oceniane będą umiejętności stricte futbolowe?

Przede wszystkim będziemy oceniać warunki fizyczne oraz sprawność motoryczną. Będziemy testować bieg na 40 jardów (40 yard dash), skok w dal z miejsca (broad jump) oraz ćwiczenia sprawdzające umiejętność szybkiego zatrzymywania się i ruszania, a także zmieniania kierunków przy pełnej prędkości biegu. Mam tu na myśli 3-cone drill oraz 20 yard shuttle. Zasady wszystkich testów tłumaczymy bezpośrednio na boisku, także nie trzeba się do nich wcześniej przygotowywać (choć jest to bardzo mile widziane!).

Co zabrać ze sobą na testy?

Na testy rekruci powinni zabrać ze sobą obuwie sportowe (najlepiej korki), strój sportowy i butelkę wody.

A co potem? Załóżmy, że zawodnik pozytywnie przeszedł testy - czy to oznacza, że na pierwszy trening musi stawić się w pełni wyposażony w sprzęt futbolowy - przede wszystkim kask i pada?

Absolutnie nie. Pierwsze treningi nowych zawodników odbywają się w formie bezkontaktowej i bez sprzętu. Na samym początku chcemy skupić się na przydzieleniu zawodników do odpowiednich pozycji oraz nauczeniu ich technik charakterystycznych dla danej pozycji. Na kaski i pady przyjdzie jeszcze czas. Jako klub dysponujemy sprzętem, który pozwala nowym zawodnikom trenować i grać bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak wyglądają treningi sekcji? Jak często i gdzie się odbywają? Czego uczą się zawodnicy? W jakiej formule przygotowują się do gry?

Wszystkie nasze treningi odbywają się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W zależności od okresu przygotowań, w którym się znajdujemy, treningi futbolowe odbywają się od 1 do 3 razy w tygodniu. Im bliżej sezonu, tym treningów stricte futbolowych jest więcej. Ponadto, nasi zawodnicy trenują na siłowni i wykonują treningi motoryczne na boisku, pod czujnym okiem trenera Damiana Kwiatkowskiego. Treningi na siłowni, również odbywają się w kompleksie Stadionu Olimpijskiego, na którym klub dysponuje własną przestrzenią wyposażoną przez firmę Hammer Tech w najwyższej jakości sprzęt do treningu oraz regeneracji.

Ostatnia już w tym roku rekrutacja do Juniorów Panthers odbędzie się w sobotę, 08.10 o godzinie 11:00 na murawie Stadionu Olimpijskiego. Wszelkie informacje, formularz rekrutacyjny i kontakt znajdziecie na wydarzeniu na naszym Facebooku klikając TUTAJ.

Udostępnij