Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Domowy rewanż na horyzoncie!

1 rok temu | 10.08.2021, 12:41
Domowy rewanż na horyzoncie!

Po raz kolejny w tym sezonie wracamy na Stadion Olimpijski! Strefa atrakcji dla kibiców oraz wielkie sportowe widowisko - już w najbliższą niedzielę na Stadionie Olimpijskim!

Wszyscy ci, którzy jeszcze nie przeżyli na żywo emocji towarzyszących futbolowi amerykańskiemu, już 15 sierpnia o godz. 15:00 będą mieli okazję, aby nadrobić sportowe zaległości – i to w najlepszym europejskim wydaniu! Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Panthers Wrocław, w ramach elitarnej ligi European League of Football zagra przeciwko niemieckiemu zespołowi Frankfurt Galaxy. Na kibiców oprócz długich podań, spektakularnych powaleń i efektownych akcji czeka także strefa atrakcji dla dzieci i dorosłych! To idealna okazja, by rodzinny weekend spędzić w iście amerykańskim klimacie, o który zadba zarówno klub, jak i jego główny sponsor – firma Tarczyński.

Szansa na odwet

Zawodnicy Panthers przed kolejnym spotkaniem już ostrzą zęby na zwycięstwo! Podczas ostatniego meczu, który w lipcu zagrali przeciwko drużynie z Frankfurtu, poprzeczka została zawieszona wysoko. Obsadzona silnymi zawodnikami ekipa z Niemiec wygrała wówczas 22:13. Zawodnicy i władze klubu mocno trzymają się jednak tego, że ostatnie słowo należy właśnie do nich. 

- Frankfurt Galaxy to niełatwy przeciwnik, ale to budzi w nas jeszcze większą motywację i podsyca apetyt na wygraną. Jesteśmy przygotowani na to, by pokazać, co tak naprawdę potrafią Pantery – wzmocniliśmy nasz skład, pracujemy nad koncentracją. Pewnym jest, że podczas najbliższego meczu obie drużyny pokażą swoje umiejętności na najwyższym europejskim poziomie, a kibice po raz kolejny zobaczą emocjonujące sportowe widowisko! – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Sportowa emocje i rodzinny piknik

Już w najbliższą niedzielę emocje sięgną zenitu, a to wszystko w towarzystwie atrakcji przygotowanych z myślą o rodzinnej zabawie. Na najmłodszych kibiców czekać będą m.in. mini futbol z juniorami Panthers Wrocław, dmuchańce, kolorowanki, zabawy z Miaurycym (maskotką drużyny) oraz liczne konkursy z nagrodami od sponsorów klubu – m.in. firm Tarczyński, KFC czy Fix Catering. Warto odwiedzić też strefę Gryzzali, w której na maluchów czekać będą animatorki, pod opieką których dzieci będą mogły wziąć udział w ciekawych grach i zabawach. Na kibiców czekać będzie także strefa cateringowa oraz food trucki, w tym także food truck MeatLovers firmy Tarczyński, oferujący przygotowanego specjalnie dla kibiców Panther Doga z parówką 100% z szynki z linii Tarczyński Naturalnie w… czarnej bułce. 

- Zależy nam na pokazaniu, że mecze futbolu amerykańskiego, to nie tylko sportowe rozgrywki, ale przede wszystkim sposób na spędzenie weekendu z rodziną czy znajomymi. Zapewniając różnorodne atrakcje chcemy, aby każdy znalazł w tych spotkaniach coś dla siebie. Tym, którzy jeszcze nie byli na rozgrywkach tej dyscypliny sportowej powiemy jedno – nieznajomość zasad nie jest żadnym ograniczeniem – komentator zawsze na bieżąco je tłumaczy i w trakcie meczu zrozumieją je nawet najmłodsi – zapewnia Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Sport, który pokochali Amerykanie

Futbol amerykański to sport zespołowy, będący połączeniem m.in. tradycyjnej piłki nożnej, rugby i wielu innych dyscyplin. Mecz składa się z czterech, 15-minutowych kwart, jednak od pierwszego do ostatniego gwizdka mogą minąć nawet 2 lub 3 godziny. W trakcie starcia zegar często bywa chwilowo zatrzymany, między innymi po to, aby sędzia mógł rozstrzygnąć o decydujących momentach gry. Zdarzają się też urazy, czy nieplanowane zwroty akcji. Celem rywalizujących drużyn jest uzyskanie jak największej liczby punktów poprzez zdobywanie przyłożeń. W czasie przerw na boisku oglądać możemy pokazy cheerleaders lub wziąć udział w konkursach.

Futbol amerykański to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych. Finałowy mecz o mistrzostwo w tej dyscyplinie, czyli legendarny Super Bowl, od pokoleń gromadzi na trybunach ogromną rzeszę kibiców. Wydarzenie odbywa się zawsze na początku lutego, a przed telewizorami zasiada wówczas zawsze ponad sto milionów widzów! Amerykańskiego ducha z pewnością można poczuć podczas rozgrywek na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, o czym kibice po raz kolejny przekonają się już 15 sierpnia. 

Szczegóły dotyczące najbliższego meczu 

Bilety na najbliższy mecz Panthers Wrocław vs Frankfurt Galaxy można kupić już teraz na stronie Ticketmaster, a także w kasach Stadionu w dniu meczu. 

Bilety dostępne są w opcji normalny lub ulgowy. Ten ostatni przeznaczony jest dla młodzieży uczącej się (od 16 do 24 roku życia) oraz seniorów powyżej 65 roku życia urodzonych w 1956 roku i wcześniej – za okazaniem dokumentu potwierdzającego zniżkę (legitymacja szkolna/studencka lub dowód osobisty).

Dzieci poniżej 4. roku życia na mecz wchodzą za darmo.

Udostępnij