home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

1 miesiąc temu

Dziękujemy za wsparcie!

Kurz opadł po wczorajszym półfinale @Elf. Każdy, kto oglądał mecz wie, jak niewiele brakowało. Czy skrzywdzili nas sędziowie? Może, ale gdybyśmy prowadzili wyraźniej, wykorzystali więcej szans, nie zostawilibyśmy tego w ich rękach. Taki jest sport. Sport jest też piękny i taki właśnie

Kurz opadł po wczorajszym półfinale European League Of Football. Każdy, kto oglądał mecz wie, jak niewiele brakowało. Czy skrzywdzili nas sędziowie? Może, ale gdybyśmy prowadzili wyraźniej, wykorzystali więcej szans, nie zostawilibyśmy tego w ich rękach. Taki jest sport. Sport jest też piękny i taki właśnie był ten sezon: piękny, wyjątkowy, historyczny.

Zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu, który był potężnym ryzykiem. Międzynarodowa liga, która powstała w głowach kilku osób, które wierzą, że futbol ma miejsce inne niż niż, w głowach osób, które mają doświadczenie i wiedzą, jak wielki może być. Zaryzykowaliśmy, uważano całe Panthers za szaleńców. Nikt nie wierzył w ligę, zainteresowanie, transmisje telewizyjne, jakość. Tak było jeszcze na początku roku 2021. Mamy wrzesień i patrzymy na ligę, w której nasze mecze w telewizjach w całej Europie łącznie widział ponad milion osób. Patrzymy na ligę, która zdominowała social media i przyciągnęła najlepszych zawodników każdej narodowości.

Nie zagramy w finale, ale osiągnęliśmy nasz cel: pokazać całej Europie, że Polacy potrafią nie tylko grać w futbol, ale też stworzyć klub, który cały kontynent będzie stawiał za wzór organizacji, postawy, budowy wizerunku. Zaryzykowaliśmy wyjściem z polskiej ligi, zaryzykowaliśmy postawieniem na polskiego trenera głównego, zaryzykowaliśmy pomimo przeciwności tak dużych jak wycofanie się sponsora dosłownie w przeddzień kluczowych decyzji. Dzisiaj patrzymy na tych, którzy wątplili i szeroko się uśmiechamy. Patrzymy na tych, którzy wierzyli i razem z nimi celebrujemy sukces.

Sukces, bo tak trzeba nazwać ten rok - przyciągnęliśmy na Stadion Olimpijskim ponad 10000 kibiców, mówi o nas cała Europa, mamy kibiców w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA i Brazyli (Panthers Locos kochamy Was!). Nasi Polscy kibice pokazali, że są po prostu wyjątkowi, a dołącza do nich cały świat. To wszystko wydaje się jak sen, dla drużyny, która powstała niespełna 8 lat temu, a dzisiaj walczy i wygrywa z tymi, którzy mają długie dekady doświadczenia.

To dla nas dopiero początek drogi, ten sezon wiele nas nauczył. Wiemy, co musimy zrobić, co musimy poprawić, żeby nie tylko Wrocław, ale cała Polska była nas dumna. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy nas nas postawili. Oczywiście przede wszystkim firmie Tarczyński, dzięki której futbol amerykański z parku przeniósł się na Stadiony Europy. Dziękujemy miastu Wrocław, że jest z nami każdego dnia. To duma grać dla tak wspaniałego miasta. Dziękujemy mediom, które o nas regularnie piszą i życzymy sobie, by te, które nadal traktują nas jak ciekawostkę dojrzały i zrozumiały, że we Wrocławiu, w Polsce, jest klub, w którym grają zawodnicy z kilkunastu krajów na świecie, którzy w Mieście Spotkań organizują imprezy na europejskim poziomie i którzy swoją grą sprawiają, że Polska ma być z czego dumna.

Dzisiaj wracamy do pracy. Dla nas, kiedy skończył się sezon 2021, zaczął się sezon 2022. Gwarantujemy, że będziemy z Wami cały czas, a kiedy wrócimy na boisko w przyszłym roku damy Wam kolejne chwile, które zapamietacie na zawsze, bo ryk Panter usłyszał cały Świat!

Udostępnij