Jakub Samel nowym Dyrektorem Sportowym Panthers Wrocław!

1 rok temu | 19.09.2022, 12:59
Jakub Samel nowym Dyrektorem Sportowym Panthers Wrocław!

To już oficjalne - obejmiesz w Panthers nowe stanowisko - dyrektora sportowego. Opowiedz nam, na czym dokładniej polegać będzie Twoja rola.

Jest to zupełnie nowe doświadczenie dla mnie i całej organizacji. Moim głównym zadaniem będzie stworzenie strategii długofalowej dla wszystkich sekcji futbolowych w naszej organizacji oraz najlepszego środowiska do rozwoju i osiągnięcia najlepszych wyników przez naszych zawodników. Bardzo istotnym aspektem będzie rozbudowanie sekcji juniorskich żeby stworzyć mocny system wsparcia dla pierwszej drużyny grającej w European League of Football.

Tak jak wspomniałeś, jesteś pierwszym dyrektorem sportowym Panthers w historii. Co na ten moment mógłbyś wskazać jako swój najważniejszy cel na zbliżający się czas?

Jest to ogromne wyzwanie bo to pionierski projekt, ale to tylko motywuje mnie do działania.

Najważniejsze zadania na najbliższy czas to przygotowanie kompleksowego planu działania bo nie ważne jak szybko biegniesz jeśli robisz to w złym kierunku. W najbliższym czasie ustalę priorytetowe działania i zaczniemy je realizować.

Czy poza główną drużyną, występującą w European League of Football zajmiesz się również innymi sekcjami Panthers?

Tak, będę odpowiedzialny za wszystkie sekcje futbolowe w naszej organizacji. Będę pomagał organizować sztaby i dostarczał narzędzia wszystkim sekcjom klubu od najmłodszych - Minis, przez drużynę juniorów aż po skład European League of Football. Będę również mocno zaangażowany we współpracę z naszą drużyną  partnerską - Jaguars Kąty Wrocławskie aby jeszcze bardziej wspomóc rozwój zawodników w naszym regionie.

Twoja wiedza jako szkoleniowca, ale również scouta jest ogromna - jak dotychczasowe doświadczenia przełożą się na profil Twojego nowego stanowiska?

Będzie to duże ułatwienie szczególnie podczas współpracy z nowym Trenerem Głównym pierwszego składu. Dzięki swojemu doświadczeniu będę w stanie dużo lepiej zrozumieć jakie będą jego oczekiwania i w jaki sposób najlepiej i najefektywniej pomóc mu w realizacji celów sportowych.

Jesteś równolegle trenerem głównym futbolowej Reprezentacji Polski. Co dalej z biało-czerwonymi? Czy nadal zobaczymy Cię „w akcji” jako Head Coacha Kadry?

Tak, ta rola nie ulega zmianie i nadal będę pracował jako szkoleniowiec kadry narodowej. Moja rola w Panthers nie będzie kolidowała z zadaniami Trenera Reprezentacji.

Wiemy, że uważnie dobierasz swój sztab szkoleniowy. Czy to właśnie on będzie kluczem do sukcesu w kolejnym sezonie?

Jednym z zadań będzie sprowadzenie najlepszych fachowców, którzy rozwiną naszych zawodników, aby mogli oni wykorzystać w pełni swój potencjał na boisku. W ostatnich sezonach pokazaliśmy, że posiadamy wielu zawodników na wysokim poziomie, ale chcemy jeszcze poprawić jakość gry na boisku podchodząc do tego kompleksowo - od sztabu poprzez zwiększoną edukacje futbolową kończąc na warunkach treningowych.

Zdradzisz nam choć skrawek planów na najbliższy offseason i sezon 2023? Jako wieloletni trener Panthers najlepiej znasz mocne i słabe strony drużyny, co pozwoli Ci na ich eliminacje i wyciągnięcie z #ThePack2023 tego co najlepsze.

Nie będę odkrywał kart na nadchodzący sezonu ale mogę obiecać wszystkim kibicom, że nikt nie jest usatysfakcjonowany wynikami w tym sezonie i mamy już wstępne plany żeby wrócić dużo silniejsi i dostarczyć Wam ogromną ilość emocji na trybunach i przed ekranami.

Udostępnij