Josiah Norwood nowym skrzydłowym Panthers Wrocław

3 tygodnie temu | 27.06.2024, 09:59
Josiah Norwood nowym skrzydłowym Panthers Wrocław

Przed rewanżowym spotkaniem z Vienna Vikings do Panthers Wrocław dołącza Josiah Norwood. Amerykański skrzydłowy zastąpi w składzie Matta Cole’a, który trafił na listę IR.

Josiah Norwood
ma za sobą grę na prestiżowym University of California, gdzie uczył się od 2018 do 2023 roku. W ubiegłym sezonie zdobył dwa przyłożenia dla UCLA Bruins na najwyższym poziomie NCAA. Teraz Amerykanin będzie chciał zawojować europejskie boiska.

Dołączyłem do Panthers, ponieważ są tu najlepsi kibice i panuje wspaniała atmosfera. Możliwość gry w futbol na najwyższym poziomie w Europie, zwłaszcza w zespole takiej rangi, to coś, z czego nie mógłbym zrezygnować. Dodatkowo myślę, że pobyt w Polsce i spróbowanie nauki polskiego będzie świetną przygodą. To wspaniały kraj, Wrocław ma wspaniały klimat – dużo historii, kultury i miejsc do zwiedzania. Stadion Olimpijski również jest niesamowity, kiedy po raz pierwszy stanąłem na tym boisku, czułem się jak w filmie. Drodzy kibice, Wasza energia daje nam siłę do działania! Nie mogę się doczekać, aby dać z siebie wszystko na boisku. Jeśli zobaczycie mnie w mieście, śmiało podejdźcie, żeby się przywitać! – mówi sam Norwood.

Norwood zadebiutuje podczas wyjazdowego spotkania z Vienna Vikings. Polsko-austriacki pojedynek odbędzie się w sobotę 29 czerwca o 18:00 w Wiedniu. Transmisję meczu będzie można śledzić od 17:55 w Polsat Sport 3, Polsat Box Go oraz na ligowej platformie streamingowej.

Kolejny mecz domowy Panthers rozegrają 7 lipca, kiedy podejmą na Stadionie Olimpijskim ekipę Prague Lions. Bilety na to spotkanie są dostępne na Ticketmaster.pl.

Udostępnij