Liga futbolu flagowego dla dzieci: NFL Flag Poland powraca do Wrocławia!

1 miesiąc temu | 22.02.2024, 10:28
Liga futbolu flagowego dla dzieci: NFL Flag Poland powraca do Wrocławia!

Po zeszłorocznym sukcesie liga futbolu flagowego dla najmłodszych wraca z kolejną edycją. W kwietniu we Wrocławiu wystartuje drugi sezon NFL Flag Poland Youth League, w której mogą wziąć udział dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Zapisy na wydarzenie już wystartowały.

Pod koniec ubiegłego roku NFL Flag Poland Youth League rozegrała swój pierwszy sezon. W rozgrywkach wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, które rywalizowały ze sobą w ramach sześciu kolejek ligowych, odbywających się co tydzień. Po sezonie zasadniczym młodzi zawodnicy zagrali w wielkim finale, zorganizowanym na wzór słynnego Super Bowl. Wiosenna edycja rozgrywek będzie wyglądać podobnie.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki w wieku od 10 do 13 lat. Szczegóły są dostępne na stronie NFL Flag Poland pod TYM linkiem. Zapisać się do ligi można bezpośrednio TUTAJ. Koszt rejestracji to zaledwie 100 zł, a dalsze uczestnictwo w rozgrywkach jest bezpłatne dzięki wsparciu sponsora projektu – marki Tarczyński Gryzzale. Liczba miejsc jest ograniczona.

Najmłodsi wezmą udział w treningach i meczach futbolu flagowego pod okiem doświadczonych szkoleniowców z Polski i Stanów Zjednoczonych. Dzieci będą mogły wcielić się w zawodników słynnych drużyn NFL – Dallas Cowboys, San Francisco 49ers, Carolina Panthers oraz New England Patriots. Po wszystkim otrzymają m.in. pamiątkowe koszulki, medale, certyfikaty uczestnictwa oraz zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Jesteśmy dumni, że kolejna edycja flagowego programu dla młodzieży pod patronatem ligi NFL znów odbędzie się we Wrocławiu! To świetna okazja do promowania futbolu amerykańskiego wśród najmłodszych, którzy stanowią przyszłość naszego sportu w Polsce. Serdecznie zapraszamy rodziców do zapisywania swoich dzieci – dla nich to nie tylko znakomita zabawa, ale również doskonała okazja do nauki pracy w zespole z elementami języka angielskiego – mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Futbol flagowy jest bezkontaktową i całkowicie bezpieczną odmianą futbolu amerykańskiego, którą mogą uprawiać zarówno dzieci, jak i dorośli. Sport ten będzie obecny na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Los Angeles.

NFL Flag Poland to jedyna oficjalna liga NFL Flag w całej Europie, do której zapraszamy najmłodszych z całego kraju. Naszym celem jest szerzenie popularności i wiedzy o futbolu flagowym i amerykańskim w Polsce. Pragniemy otworzyć dzieciom drogę do amerykańskich liceów, college’ów, umożliwić im kontynuację kariery sportowej w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też liga od początku prowadzona jest na wzór oryginalnej ligi NFL, począwszy od combine’u i draftu, a kończąc na Super Bowl. Naszym marzeniem jest wykształcenie profesjonalnych sportowców, aby ci mogli reprezentować Polskę w rozgrywkach międzynarodowych oraz na igrzyskach olimpijskich – tłumaczy Anna Owens, założyciel ligi i dyrektor ds. komunikacji NFL Flag Poland.
Udostępnij