Matthew Vitale wraca do Panthers Wrocław!

2 tygodnie temu | 03.07.2024, 10:45
Matthew Vitale wraca do Panthers Wrocław!

Panthers Wrocław ze zmianą na pozycji rozgrywającego. Dowództwo nad ofensywą wrocławian przejmie doskonale znany polskim kibicom Matthew Vitale, który prowadził ją w niemal całym sezonie 2023.

Matthew Vitale
zastąpi w roli quarterbacka wrocławskich „Panter” Johna Uribe, który z kolei przejął tę funkcję po Stevenie Duncanie. „Matty Ice” zadebiutuje ponownie już podczas domowego spotkania z Prague Lions 7 lipca.

W ubiegłym roku Amerykanin rozegrał we Wrocławiu cały sezon z krótką przerwą z powodu kontuzji, doprowadzając zespół aż do fazy play-off European League of Football.

Miałem nadzieję na telefon z Wrocławia, ponieważ spędziłem tu świetny czas w ubiegłym sezonie! Chcę dalej budować tę wyjątkową drużynę, jestem wdzięczny, że ponownie będę miał okazję rywalizować w ELF i reprezentować Panthers. Mamy dużo pracy do wykonania, ale wierzę, że wrócimy na właściwe tory i staniemy się zespołem, jakim z pewnością możemy być. Zrobię wszystko, aby znów poprowadzić nasz zespół do play-offów. Kibice zawsze mają specjalne miejsce w moim sercu, ponieważ to również dzięki nim mój pierwszy sezon we Wrocławiu wspominam tak dobrze. Z mojej strony zrobię wszystko, abyśmy wszyscy mogli być dumni z naszego zespołu! – zapowiada sam Vitale.

Vitale ostatnio występował w ekipie Reyes de Jalisco w lidze meksykańskiej. Za sobą ma także grę w Jackson State Tigers w pierwszej dywizji NCAA. 27-latek w trakcie kariery za oceanem zdobył liczne wyróżnienia, m.in. nagrodę dla MVP konferencji California Football oraz dwukrotną nominację do AAC All-Academic Team.

Najbliższe spotkanie wrocławianie rozegrają w niedzielę 7 lipca o 16:25 na Stadionie Olimpijskim, gdy zmierzą się z Prague Lions. Bilety na to spotkanie są do kupienia na Ticketmaster.pl. Transmisja meczu będzie dostępna od 16:20 w Polsat Sport 3, Polsat Box Go oraz na ligowej platformie streamingowej.
Udostępnij