Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Mocne uderzenie z Brazylii. Otávio Amorim dołącza do Panthers Wrocław

1 miesiąc temu | 25.02.2023, 11:53
Mocne uderzenie z Brazylii.  Otávio Amorim dołącza do Panthers Wrocław

Skład Panthers Wrocław na sezon 2023 jest już niemal kompletny. Przedostatnim zagranicznym wzmocnieniem zespołu został potężny zawodnik rodem z Brazylii – Otávio Amorim, który wesprze wrocławian w formacji ataku.

Otávio Amorim to ofensywny liniowy o imponujących warunkach fizycznych – waży 155 kg przy 191 cm wzrostu. Brazylijczyk posiada już doświadczenie w grze na europejskim poziomie – w sezonie 2021 reprezentował barwy Berlin Thunder, z którymi wystąpił m.in. w meczach przeciwko Panthers Wrocław. 

Klasę nowego nabytku wrocławian potwierdza fakt, że w 2019 roku Amorim wziął udział w prestiżowym programie NFL International Player Pathway, a w ubiegłym sezonie został zaproszony na CFL Combine, po czym w Global Draft wybrała go kanadyjska ekipa Toronto Argonauts.

– Nie mogę się doczekać, aby znów odwiedzić Polskę. Panthers Wrocław to najtwardszy zespół, z jakim kiedykolwiek przyszło mi się mierzyć, a sam uwielbiam grać atletycznie i wkładać całą siłę w każdą akcję. Możecie liczyć na pełne zaangażowanie z mojej strony – zarówno na boisku, jak i poza nim. Jestem ogromnie szczęśliwy, że każdego dnia będę mógł robić to, co sprawia mi radość, a tak z pewnością będzie we Wrocławiu. Już gdy w barwach Berlin Thunder grałem przeciwko Panthers miałem okazję zobaczyć, jak wielką różnicę na stadionie potrafią zrobić wrocławscy kibice, więc bardzo cieszę się, że teraz mogę stać się częścią tej rodziny – mówi sam Otávio Amorim.

Brazylijski liniowy to przedostatnie, dziewiąte wzmocnienie Panthers Wrocław zza granicy na sezon 2023. Wcześniej skład wrocławian zasiliła czwórka Amerykanów: Solomon Brown (DL), Artevius Smith (DB), Brenton Martin (WR) i Nik Rango (QB) oraz Europejczycy: Timi Nuikka (LB, Finlandia), Artur Pinheiro (DL, Portugalia), Norman Ossohou (RB, Francja) i Leo Krafft (DL, Norwegia).

Udostępnij