Olimpijski obroniony!

1 rok temu | 05.04.2022, 15:10

Za nami pierwszy domowy mecz w 2022 - Panthers Lacrosse na własnym terenie podjęły zawodniczki ATV Leipzig 1845 w ramach Wschodniej Bundesligi kobiet DLaxV.

W oczekiwaniu na start rozgrywek European League of Football kibice Panthers nie mogą narzekać na brak sportowych emocji we Wrocławiu. Poza Turniejem Lacrosse, przed debiutem futbolistów czeka nas też domowy turniej Panthers Softball.

W sobotnim meczu przeciwko ATV, zawodniczki Panthers już po pierwszym gwizdku przejęły pełną kontrolę nad grą, nie oddając jej aż do końca spotkania. Wynik już na początku pierwszej kwarty otworzyła grająca w Panthers z numerem 15 w ataku Panthers Małgorzata Kacperczyk. Za ciosem popularnej “Gogo” niemal natychmiast poszły kolejne zawodniczki Panthers -  #6 Anna Walas i #17 Małgorzata Maciuszek, powiększając prowadzenie do 3:0.

Równie dużą dominację pokazały zawodniczki obrony, nie dając gościom właściwie żadnych szans na rozegranie piłki i atak na bramkę. Zagubione strzały pewnie broniła urzędująca w bramce Panthers Dominika Gredka. Po drugiej kwarcie zawodniczki Panthers prowadziły już 9:0 po bramkach Agaty Tutak, Katarzyny Newlaczyl i Kingi Niessner, wchodząc w drugą połowę z pewnym prowadzeniem.

W drugiej połowie zawodniczki Panthers postawiły na zbicie czasu, podaniową grę w ataku i mocną obronę, po bramkach Newlaczyl, Kacperczyk, Tutak i Maciuszek kończąc mecz przy wyniku 14:2

“Oczekiwałem od dziewczyn najwyższego poziomu jeśli chodzi o wydolność, technikę (...) które w pełni wyegzekwowały. Widać to po wyniku końcowym. Jestem bardzo zadowolony, że dziewczyny dobrze przepracowały okres offseasonu, dobrze przygotowały się do meczu i były w pełni zmotywowane, żeby od samego początku dobrze wejść w mecz i wyegzekwować to co potrafią” podsumowuje trener główny Panthers Lacrosse Bartosz Kajor.

Pierwszy domowy występ Panthers Lacrosse to zdecydowanie sportowy sukces! Mimo odwołanego meczu z Dreznem, zawodniczki Panthers pokazały prawdziwy sportowy charakter i pełne zaangażowanie.

Kolejny występ Panthers Lacrosse na Stadionie Olimpijskim zaplanowany jest dopiero na jesień w ramach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. W ramach Wschodniej Bundesligi Kobiet dziewczyny rozegrają jeszcze 1 turniej wyjazdowy w ramach rundy jesiennej.