Panthers Softball z podwójną koroną! Puchar Polski dla Wrocławia

2 miesiące temu | 25.09.2023, 13:33
Panthers Softball z podwójną koroną! Puchar Polski dla Wrocławia
Zawodniczki Panthers Softball zakończyły sezon 2023 w wymarzonym stylu. Po niedawnym mistrzostwie Polski wrocławianki przypieczętowały swoją tegoroczną dominację, wygrywając także Puchar Polski.

Puchar Polski w Softballu odbył się w miniony weekend w Kutnie. Wrocławskie softballistki rozpoczęły zmagania w sobotę od trzech przekonujących wygranych – 20:1 z Gepardami Żory, 13:0 z Lions Kutno oraz 15:0 z Białymi Lwami Gdańsk – a zakończyły zwycięstwem 12:8 nad Warsaw Diamonds. Tym samym zawodniczki Panthers Softball z kompletem zwycięstw wygrały całe rozgrywki.

Byliśmy bardzo skoncentrowani, wiedzieliśmy, że po tym jak wypadliśmy w lidze, do pucharowych zmagań przystępujemy jako faworyt. Każdy stawiał sobie tylko jeden cel – chcieliśmy zakończyć tę rywalizację zwycięsko. Trzy pierwsze mecze – z drużynami z Żor, Kutna i Gdańska – były dość łatwe, natomiast decydujące o końcowym zwycięstwie spotkanie z Diamonds miało swój koloryt. Przegrywaliśmy 0:1, potem prowadziliśmy 8:1, ale rywalki nas dogoniły i wyrównały na 8:8. Wygraliśmy dopiero w końcówce, po ostatniej zmianie. Motywacji nam nie brakowało, wróciły również zawodniczki, których brakowało przed rokiem. Ponadto bardzo dobrze przepracowaliśmy okres zimowy. Od początku nowego sezonu byliśmy mocni w ataku i nieustępliwi w obronie, mecze wygrywaliśmy z dość dużą przewagą i przed czasem, po „mercy rule” – mówił po meczu Łukasz Tur, trener główny Panthers Softball w rozmowie ze Słowem Sportowym.

Puchar Polski był dla zawodniczek Panthers Softball przysłowiową „kropką nad i”. Wcześniej wrocławianki wywalczyły także tytuł mistrzyń Polski, w trakcie całego sezonu PLSK przegrywając zaledwie 1 mecz, a wygrywając aż 17.
Udostępnij