Panthers Ultimate z klipem promującym Wrocław oraz Mistrzostwa Europy

9 miesięcy temu | 20.09.2023, 10:51
Panthers Ultimate z klipem promującym Wrocław oraz Mistrzostwa Europy

Przed Panthers Ultimate najważniejsza impreza tego sezonu. Na przełomie września i października wrocławski zespół weźmie udział w mistrzostwach Europy EUCF, które odbędą się we Wrocławiu. Panthers – jako aktualni mistrzowie Polski – zamierzają walczyć o czołowe lokaty w prestiżowym turnieju. Z tej okazji zespół przygotował klip promujący miasto Wrocław oraz swój udział w tym wydarzeniu.

„Pantery” znowu w akcji


Panthers Wrocław rozpoczną rywalizację na ME 29 września od pojedynku z francuskimi Tchac Ultimate – ćwierćfinalistami mistrzostw świata z 2018 roku oraz 12. drużyną globu sprzed roku. Drugim rywalem wrocławian będzie irlandzka ekipa Ranalegh Ultimate, czyli zeszłoroczni mistrzowie Europy.

W turnieju weźmie udział ponad tysiąc zawodników z całej Europy. Rozgrywki potrwają trzy dni (29.09-1.10) i odbędą się na Polach Marsowych oraz Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Przed nami ciężkie zadanie, jednak nie brakuje nam motywacji do walki o najwyższe cele. Składy poszczególnych drużyn uległy pewnym zmianom. Choć przeciwnicy to najwyższy poziom, to wiemy, że nie jesteśmy bez szans. Zamierzamy dać z siebie wszystko, aby awansować do czołowej ósemki turnieju. Intensywnie trenujemy, a nasi zawodnicy czują, że mogą walczyć bark w bark z najlepszymi. To bardzo nas cieszy, bo przekraczamy mentalną barierę, a Panthers Wrocław zaczynają być drużyną liczącą się w walce o czołówkę – mówi Łukasz Dobranowski, koordynator marketingu i zawodnik Panthers Ultimate.

W ramach promocji imprezy wrocławski zespół przygotował klip, w którym jego zawodnicy odwiedzają najsłynniejsze miejsca we Wrocławiu.


Wzmocnienia przed mistrzostwami

Do składu Panthers Wrocław na finały mistrzostw Europy dołączy dwóch doświadczonych zawodników z Warszawy – Krzysztof Zając oraz Michał Rudy.

Widziałem na żywo spotkania w ramach EUCR i od razu zrozumiałem, że w tym sezonie mam jeszcze w sobie głód gry w Open. Twarda walka i rywalizacja na najwyższym poziomie – właśnie po to wracam na boisko – skomentował swój transfer Michał Rudy.Znam się dobrze z chłopakami z Panthers z projektu Solaris, miałem również przyjemność grać na EUCF w 2021 roku wspólnie z The Bridge. Widziałem postawę zespołu zarówno na MPOW jak i EUCRach – wszystko to złożyło się na mój wybór, aby właśnie z nimi zakończyć sezon 2023. Wierzę, że razem z Michałem Rudym zdamy egzamin i będziemy realnym wsparciem dla Panthers – dodał Krzysztof Zając.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Europy w Ultimate Frisbee znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku (Kliknij). Wstęp dla widzów jest bezpłatny.
Udostępnij