Panthers Wrocław grają o półfinał European League of Football!

8 miesięcy temu | 07.09.2023, 09:10
Panthers Wrocław grają o półfinał European League of Football!
Panthers Wrocław rozpoczynają rywalizację w fazie play-off European League of Football – Polacy znaleźli się w gronie sześciu najlepszych drużyn naszego kontynentu. W niedzielę (10 września) reprezentanci Polski zagrają na wyjeździe ze Stuttgart Surge. Stawką spotkania będzie awans do półfinału europejskich rozgrywek.

Panthers Wrocław walczą o mistrzostwo ELF


Panthers Wrocław awansowali do fazy pucharowej European League of Football z ośmioma zwycięstwami i czterema porażkami na koncie. Polacy zapewnili sobie udział w play-offs w ostatniej kolejce, dzięki przekonującemu zwycięstwu 35:6 nad węgierskimi Fehervar Enthroners.

W fazie play-off ligi europejskiej weźmie udział sześć najlepszych zespołów sezonu regularnego – obok Polaków wystąpią w niej ekipy z Austrii i Niemiec – Vienna Vikings, Rhein Fire, Frankfurt Galaxy, Berlin Thunder oraz Stuttgart Surge.

Z tymi ostatnimi wrocławski zespół zawalczy w rundzie dzikich kart o awans do półfinału. Dla obu ekip będzie to pierwsza konfrontacja w tym sezonie, choć przed rokiem wrocławianie dwukrotnie okazywali się lepsi od niemieckiej drużyny.

Naszym niezmiennym celem jest zdobycie mistrzostwa. Podejdziemy do niedzielnego spotkania z maksymalnym skupieniem oraz determinacją, aby awansować dalej. Ciężko pracowaliśmy na to przez cały sezon, a w fazie play-off wszystko jest możliwe – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz?

Wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław ze Stuttgart Surge odbędzie się w niedzielę 10 września o godzinie 14:15. Polsko-niemiecki pojedynek będzie można oglądać na żywo od godz. 14.10 w Polsat Sport News lub na ligowej platformie streamingowej.
Udostępnij