Panthers Wrocław poznali rywali i terminarz. W czerwcu rusza nowy sezon!

1 rok temu | 06.02.2023, 10:43
Panthers Wrocław poznali rywali i terminarz.  W czerwcu rusza nowy sezon!

W czerwcu rusza nowy sezon European League of Football!

Futbol amerykański w najlepszym europejskim wydaniu powróci na początku czerwca. To wtedy Panthers Wrocław zainaugurują nowy sezon European League of Football. Reprezentanci Polski w prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach w rundzie zasadniczej rozegrają 12 spotkań z najsilniejszymi drużynami na kontynencie. Głównym celem wrocławskiego zespołu jak zawsze będzie walka o mistrzostwo Europy.

Panthers poznali rozkład jazdy

W sezonie 2023 Panthers Wrocław wystąpią w konferencji wschodniej European League of Football. W rundzie zasadniczej zagrają mecz i rewanż ze wszystkimi grupowymi rywalami – Leipzig Kings (Niemcy), Berlin Thunder (Niemcy), Fehérvár Enthroners (Węgry), Prague Lions (Czechy) i Vienna Vikings (Austria). Dodatkowo w ramach spotkań międzygrupowych dwukrotnie zmierzą się z Hamburg Sea Devils.

W meczu otwarcia wrocławianie podejmą właśnie ekipę z Hamburga. Inauguracyjne spotkanie z Sea Devils – określane mianem ligowego klasyka – odbędzie się w sobotę 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, podobnie jak wszystkie pozostałe mecze domowe Panthers.

Jako najtrudniejszy rywal wrocławian jawią się Vienna Vikings – zespół z Wiednia w ubiegłym roku wygrał rozgrywki ELF. Warto jednak zaznaczyć, że Panthers na koniec fazy zasadniczej zdołali pokonać austriacką drużynę. W tym roku stawka rozgrywek jest wyjątkowo silna i jednocześnie wyrównana, a to gwarantuje wielkie emocje i najwyższy sportowy poziom.

– Myślami gramy już w meczu otwarcia. Cały nasz zespół jest skoncentrowany i pełen motywacji, aby walczyć o najwyższe cele. Nastawiamy się jednak na trudny i intensywny sezon – niemal co weekend będziemy mierzyć się z najlepszymi zespołami na kontynencie. Dla kibiców to gwarancja wielkich sportowych emocji i niesamowitych widowisk prawie co tydzień. Staramy się, aby nasze mecze były pasjonującymi wydarzeniami z masą atrakcji dla fanów, którzy odwiedzą nas na stadionie. Mogę również zdradzić, że podobnie jak w poprzednim sezonie podejmujemy działania, aby wszystkie nasze mecze można było na żywo śledzić w telewizji – zapowiada Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Terminarz Panthers Wrocław na sezon 2023 wygląda następująco:

03.06 – Hamburg Sea Devils (dom)
11.06 – Leipzig Kings (wyjazd)
18.06 – Berlin Thunder (wyjazd)
24.06 – Fehérvár Enthroners (dom)
02.07 – Prague Lions (dom)
09.07 – Hamburg Sea Devils (wyjazd)
15.07 – Vienna Vikings (wyjazd)
23.07 – Leipzig Kings (dom)
29.07 – Prague Lions (wyjazd)
13.08 – Vienna Vikings (dom)
20.08 – Berlin Thunder (dom)
03.09 – Fehérvár Enthroners (wyjazd)

Krok po kroku do celu

W sezonie 2023 European League of Football wystąpi 17 zespołów z 9 różnych państw. W konferencji zachodniej zagrają Cologne Centurions, Frankfurt Galaxy, Hamburg Sea Devils, Paris Saints i Rhein Fire, a w centralnej Barcelona Dragons, Helvetic Guards, Milano Seamen, Munich Ravens, Stuttgart Surge oraz Tirol Raiders.

Wymienione ekipy to potencjalni rywale Panthers Wrocław w fazie play-off, do której awansuje 6 najlepszych zespołów sezonu zasadniczego. Faza pucharowa obejmie rundę dzikich kart, półfinały oraz wielki finał, który odbędzie się 24 września na Schauinsland-Reisen-Arena w niemieckim Duisburgu.

Panthers nie zamierzają poprzestawać na sezonie zasadniczym i zapowiadają walkę do samego końca. Głównym celem zespołu niezmiennie pozostaje walka o awans do finału rozgrywek, a następnie zdobycie mistrzostwa Europy. Aby to osiągnąć, wrocławianie dokonali znacznych wzmocnień – zarówno jeśli chodzi o zawodników, jak i sztab trenerski. W tym roku ofensywę „Panter” poprowadzi Nik Rango – utalentowany rozgrywający, który do tej pory swoją karierę rozwijał w Stanach Zjednoczonych. Nowym trenerem głównym wrocławskiej ekipy został z kolei Dave Christensen – szkoleniowiec z niemal 40-letnim doświadczeniem na najwyższych poziomach uniwersyteckich w USA.

– W pełni ufamy naszemu nowemu trenerowi głównemu – Dave’owi Christensenowi, wspólnie z którym skompletowaliśmy świetny i uzupełniający się nawzajem zespół. Nasz sztab szkoleniowy jest dopełniony już niemal w całości, zdążyliśmy ogłosić również większość boiskowych wzmocnień. Wkrótce rozpoczniemy treningi, podczas których będziemy starali się doprowadzić naszą grę do perfekcji. Jestem przekonany, że w nadchodzącym sezonie będzie stać nas na wszystko. Na każdym meczu zamierzamy skupiać się osobno – wierzymy, że takie podejście przyniesie nam sukces – mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Udostępnij