Panthers Wrocław przygotowują się do sezonu. W czerwcu rusza ELF

10 miesięcy temu | 17.04.2023, 00:11
Panthers Wrocław przygotowują się do sezonu.  W czerwcu rusza ELF
Już na początku czerwca Panthers Wrocław zainaugurują zmagania w prestiżowej European League of Football. Aktualnie wrocławianie wchodzą w decydującą fazę przygotowań do sezonu – pod koniec kwietnia zespół rozpocznie treningi w pełnym składzie na boisku. Cel „Panter” na nadchodzący sezon pozostaje niezmienny – to zdobycie mistrzostwa Europy.

Pantery coraz bliżej sezonu


Przed Panthers Wrocław intensywny i ekscytujący sezon. Wrocławianie zainaugurują rozgrywki ligi europejskiej 3 czerwca domowym spotkaniem z Hamburg Sea Devils na Stadionie Olimpijskim. Bilety na to wydarzenie już trafiły do sprzedaży.

Wrocławski zespół ma za sobą pierwsze treningi na boisku – póki co jedynie w krajowym składzie, ale za to pod okiem amerykańskiego sztabu szkoleniowego. Wkrótce przygotowania do sezonu wejdą w ostateczną fazę.

Na pierwszych zgrupowaniach zespołu nasz sztab szkoleniowy pracował z zawodnikami nad implementacją nowego systemu pracy. Po pierwszych treningach trenerzy odbyli kompleksową analizę nagrań wraz z dyskusją na temat każdego z zawodników. Nasi amerykańscy szkoleniowcy są bardzo zadowoleni z zaangażowania, jakie wykazują zawodnicy oraz ich otwartości na nowe rozwiązania taktyczne – mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Zawodnicy z zagranicy dołączą do zespołu pod koniec kwietnia. Wrocławianie zakontraktowali na sezon 2023 aż dziesięciu graczy z zagranicznym paszportem, w tym czterech ze Stanów Zjednoczonych. Skład Panthers Wrocław uzupełnią m.in. defensywny liniowy Solomon Brown, defensive back Artevius Smith, skrzydłowy Brenton Martin oraz najważniejsza postać na boisku – 24-letni rozgrywający Nik Rango. Zgodnie z ligowym regulaminem „Pantery” rozpoczną treningi w pełnym składzie już pod koniec kwietnia. W połowie maja drużyna odbędzie także wyjazdowy obóz treningowy.

Ta faza przygotowań będzie koncentrować się już bezpośrednio na budowaniu formy pod kątem pierwszego spotkania. Ciężko pracujemy, aby nasi zawodnicy wstrzelili się z optymalną dyspozycją na start sezonu. W toku przygotowań oprócz treningów na Stadionie Olimpijskim tradycyjnie odbędziemy także wyjazdowy camp – nie tylko po to, aby rozwijać techniczne oraz taktyczne zagadnienia gry, ale także w celu budowy chemii i zgrania zespołu – tłumaczy Jakub Samel.

Europejska rywalizacja

W sezonie zasadniczym European League of Football Panthers Wrocław rozegrają 12 spotkań – sześć u siebie i sześć na wyjeździe. Głównym celem wrocławskiego zespołu pozostaje awans do finału rozgrywek oraz zdobycie tytułu mistrzów Europy.

W ELF rywalizuje 17 klubów z 9 różnych krajów – to zdecydowanie najsilniejsze drużyny na kontynencie. W sezonie 2023 Panthers Wrocław trafili do konferencji wschodniej, w której zawalczą z Berlin Thunder, Leipzig Kings, Prague Lions, Fehervar Enthroners oraz Vienna Vikings – zeszłorocznymi mistrzami Europy. Oprócz tego rozegrają również dwa międzygrupowe spotkania z Hamburg Sea Devils.

W European League of Football nie ma łatwych przeciwników – to odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dodatkowo w tym sezonie liga została rozszerzona o kolejne zespoły, których dyspozycja pozostaje tajemnicą. Jesteśmy przekonani, że stawka będzie bardzo silna i wyrównana. Głównym celem naszego zespołu – który wyznaczył nam trener główny Dave Christensen – jak zawsze jest walka o mistrzostwo Europy – mówi Jakub Samel.
Udostępnij