Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Panthers Wrocław rekrutują. Dołącz do kobiecej sekcji lacrosse!

4 tygodnie temu | 02.03.2023, 15:52
Panthers Wrocław rekrutują. Dołącz do kobiecej sekcji lacrosse!

Panthers Wrocław to nie tylko futbol amerykański, ale również softball, ultimate frisbee i oczywiście coraz bardziej popularny w Polsce lacrosse. Jeżeli chodzi o tę ostatnią dyscyplinę, w marcu nadarzy się świetna okazja dla wszystkich tych, którzy chcieliby i spróbować swoich sił w tym pasjonującym sporcie i dołączyć do rodziny Panthers – wrocławski klub ogłosił rekrutację do kobiecej sekcji lacrosse.

Lacrosse to dyscyplina, w której można dopatrzyć się podobieństwa do piłki nożnej, hokeja czy koszykówki. Jej zasady są proste – w meczu biorą udział dwa zespoły, które zdobywają punkty, rzucając piłkę do bramki przeciwnika charakterystyczną, trójkątną rakietą. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich więcej.

Najbliższa okazja, aby spróbować swoich sił w tym sporcie, nadarzy się już w marcu. Dziewczyny z Panthers Lacrosse zapraszają na otwarte treningi rekrutacyjne, które odbędą się w poniedziałek 20.03 i środę 22.03 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W ich trakcie przeprowadzone zostaną podstawowe testy sprawnościowe, które pozwolą określić predyspozycje przyszłych zawodniczek. Warunki, jakie należy spełnić, aby dołączyć do zespołu, są bardzo proste – trzeba mieć co najmniej 15 lat oraz posiadać chęci i odwagę, aby spróbować swoich sił w czymś zupełnie nowym – doświadczenie nie jest wymagane.

– Jeśli kochasz sport, to gra w Panthers Lacrosse może dać Ci wiele szczęścia – to możliwość trenowania, rozwoju, współpracy w drużynie i wzajemnego wsparcia, a oprócz tego wspólne wyjazdy ze zgraną ekipą do innych miast w Polsce i za granicą, jak i inne wyzwania. Zapraszamy do zespołu każdego, również osoby, które nie trenowały wcześniej żadnego sportu – uczymy wszystkiego od podstaw. Każdy może spróbować swoich sił i samemu przekonać się, jak pasjonująca jest to gra – mówi Agata Tutak, zawodniczka Panthers Lacrosse.

Rekrutki muszą zaopatrzyć się jedynie w strój sportowy i butelkę wody. Klub zapewni sprzęt niezbędny do gry, a same treningi odbędą się pod okiem doświadczonego sztabu trenerskiego.

– Do Panthers Lacrosse trafiłam przez przypadek, ale już po pierwszych treningach pokochałam ten sport. Wśród doświadczonych dziewczyn czułam się świetnie, tu nikt nie patrzy krzywo, gdy coś nie wychodzi – zamiast tego chętnie udziela dobrych rad. Dołączenie do Panthers Lacrosse otwiera wiele możliwości – od spełniania się w bardzo oryginalnej dyscyplinie sportu, przez udział w akcjach marketingowych, po nawiązanie nowych przyjaźni – przekonuje Natalia Szczepańska, zawodniczka Panthers Lacrosse.

Zaledwie kilka dni po wydarzeniu, 25 marca Panthers Lacrosse rozegrają pierwszy w tym roku turniej, na który zaproszone zostaną zawodniczki, które zjawią się na rekrutacji. Wrocławski zespół rywalizuje w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet.

Przed przyjściem na treningi prosimy o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej, którą znajdziecie TUTAJ.

Do wydarzenia można dołączyć pod TYM linkiem. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy kajor@pantherswroclaw.com.

Udostępnij