Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Pierwsze zagraniczne wzmocnienie #ThePack2021!

1 rok temu | 01.01.2021, 14:47
Pierwsze zagraniczne wzmocnienie #ThePack2021!

Rozpoczęcie pierwszego sezon ELF coraz bliżej, a my zdecydowanie nie zwalniamy z przygotowaniami na siłowni, ale także od strony organizacyjnej.

Przedstawiamy Wam oficjalnie pierwszego nowego członka #ThePack2021. Tym razem, wzmocnienia nie zobaczycie na murawie lecz przy naszej linii bocznej-

Brett Rosenbaum- witamy w kociej rodzinie trenerze!

Nowości na rozpoczęcie roku! Przedstawiamy Wam oficjalnie pierwszego nowego członka #ThePack2021. Tym razem,...

Opublikowany przez Panthers Wrocław Piątek, 1 stycznia 2021

Aby przybliżyć Wam sylwetkę nowego trenera naszych Linebackerów, oraz koordynatora formacji specjalnych, zadaliśmy mu kilka pytań:

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do Panthers?

Od pierwszej rozmowy z trenerem Samelem dostrzegłem, że stoi on na czele programu budującego profesjonalne środowisko sportowe. Organizacja z profesjonalnym zarządem, trenerami i zawodnikami współdziałająca z ambitnymi sponsorami. Przez lata wiele słyszałem o Panthers i jest dla mnie przywilejem możliwość dołączenia do programu. Szczerze wierzę, że football w Polsce i Europie, może wejść na kolejny, wyższy poziom dzięki drużynom takim jak Panthers oraz ELF jako platformie do zaprezentowania talentu znajdującego się we Wrocławiu. Europejski sport od lat prężnie rozwija się w kierunku podwyższenia poziomu zawodników, konfrontując to z doświadczeniem sportowym zdobytym w USA, otrzymamy najlepszą mieszankę możliwą.

Jak opiszesz swój styl gry oraz trenowania?

Gdy jeszcze grałem w różnych europejskich drużynach, pracowałem ciężko jako zawodnik ataku, obrony i formacji specjalnych. Sam przyznaję, że nie byłem najsilniejszy i najszybszy, ale pracowałem najciężej i najwięcej jak tylko mogłem. Grałem na szczycie swojego potencjału, maksymalizując swoje umiejętności podczas występów w Arena Football League.  Mój sposób gry jest taki sam jak sposób trenowania, opiera się na rozwoju, nie modelu Ra-Ra (Recognize-Ask-Reframe-Agree). Nie potrzebne mi są piątki, teatrzyki na boisku, wielkie łańcuchy ani głośne profile w social mediach, na których bazują „Instagramowi trenerzy”. Te rzeczy pozostawiam zawodnikom i kibicom, w czasie kiedy ja po zwycięstwie z uśmiechem na twarzy będę szedł do szatni.

Wierzę, że każdy zawodnik bez wyjątku może nauczyć się rozwijać, nawet jeśli ich szczyt umiejętności nie jest spektakularny, to mało który zawodnik jest w stanie go osiągnąć, doskonałość osiąga się poprzez nieustające starania i pełne skupienie.  Trenerzy amerykańscy uważają często, że zawodnicy są „urodzonymi tacklerami”, moim zdaniem, zawodnicy mogą osiągnąć ten poziom poprzez dziesiątki powtórzeń na treningu, skupienie i dbałość o najmniejsze szczegóły. Dopiero po opanowaniu dziesiątek najmniejszych szczegółów, zawodnik może określony być mianem „urodzonym tacklerem”.

Czego mogą spodziewać się po Tobie kibice i drużyna?

W drużynie, skupie się na wdrażaniu doskonałości w podstawach, dopiero po mistrzowskim opanowaniu jednej rzeczy, przechodzić będziemy do kolejnej. Możliwe, że kibice nie dostrzegą mnie w ogóle, gwarantuje jednak, że oglądać będą mocno uderzających zawodników, agresywnych i skutecznych w zrywaniu bloków. Ja w tym czasie będę pracował zza linii bocznej, pomagał zawodnikom wygrywać pojedynki i od początku do końca meczu polować na piłkę, jak prawdziwa pantera poluje na ofiary.

Przed dołączeniem do Panthers, trener Rosenbaum doświadczenie jako szkoleniowiec zdobywał w trzech pierwszych dywizjach NCAA, jako trener Great Britain Lions National Team, w drużynach Wielkiej Brytanii oraz Finlandii. Jako zawodnik z kolei, występował na pozycji Linebacker, Safety oraz Fullback w Anglii, Niemczech, Finlandii, Australii oraz USA.

Udostępnij