Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Rekrutacja w formacie XXL

1 miesiąc temu | 29.12.2022, 09:41
Rekrutacja w formacie XXL

Przygotowania do kolejnego sezonu European League of Football ruszyły pełną parą. Po ogłoszeniu niemal wszystkich wzmocnień zagranicznych oraz większości polskich graczy w składzie  drużyna planuje poszerzyć skład o zawodników na pozycji linowego. Podstawowy wymóg? Waga powyżej 100 kg. Nabór odbędzie się 13 stycznia, na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. 

Nowy sezon rozgrywek European League of Football wystartuje 3 czerwca 2023 roku. Pod wodzą nowego trenera – Dave’a Christensena – wrocławska drużyna zmierzy się z zespołami: Berlin Thunder, Prague Lions, Vienna Vikings, Leipzig Kings, Enthroners Football oraz Hamburg Sea Devils. Jedną z decyzji sztabu trenerskiego jest wzmocnienie linii defensywnej i ofensywnej. Poszukiwania takiego zawodnika to szansa na odkrycie nowych, sportowych talentów i danie szansy osobom, które chciałyby spróbować swoich sił w jednej z najdynamiczniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W tym celu klub połączył siły z innym zespołem z Dolnego Śląska.

"Razem z zaprzyjaźnioną drużyną Jaguars Kąty Wrocławskie poszukujemy zawodników w rozmiarze XXL, czyli takich którzy ważą ponad 100 kilogramów. Zapraszamy wszystkich dużych graczy, niezależnie od wcześniej uprawianej dyscypliny. Taki rozmiar zawodnika w wielu innych sportach jest odrzucany, podczas gdy w futbolu amerykańskim są to często najbardziej wartościowi gracze na pozycjach liniowych, a nawet biegacze. Jeśli jesteś za duży i za silny na piłkę nożną, kosza czy siatkówkę weź udział w naszej rekrutacji!" – mówi Jakub Samel, Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław. Jak dodaje – "Jesteśmy również otwarci na osoby, które nie uprawiały wcześniej sportu. Dla takich osób przewidujemy zajęcia wprowadzające w ten świat od podstaw."

Klub zaprasza wszystkich zawodników, którzy ukończyli 15. rok życia. Dla młodych, utalentowanych graczy, rekrutacja będzie szansą na dołączenie do sekcji juniorskich Panthers Wrocław. Ci najlepsi, powyżej 18. roku życia, w nadchodzącym sezonie będą mieli okazję zagrać na europejskich boiskach.

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja odbędzie się w piątek 13 stycznia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w trakcie treningu drużyny Jaguars Kąty Wrocławskie. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: shorturl.at/awzKV.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 18:00, a rekrutacja o 19:00. Na trening należy ze sobą zabrać wygodny strój sportowy oraz buty. Zawodnicy będą oceniani przez sztab Panthers pod kątem ogólnej sprawności fizycznej w testach sprawnościowych takich jak bieg na 40 jardów czy 3-cone-drill.

Udostępnij