Season Opener: Przewodnik dla kibiców zza granicy

4 tygodnie temu | 15.03.2024, 09:00
Season Opener: Przewodnik dla kibiców zza granicy

26 maja na mogącej pomieścić 44 tysiące kibiców Tarczyński Arenie Panthers Wrocław zagrają z Berlin Thunder. Otwarcie sezonu European League of Football to doskonała okazja dla kibiców z zagranicy, a przede wszystkim Niemiec, do odwiedzenia Polski. Co powinniście wiedzieć przed przyjazdem do Wrocławia? I dlaczego warto do nas przyjechać? Przygotowaliśmy odpowiedzi na Wszystkie nurtujące Was pytania.

>>> KUP BILETY POD TYM LINKIEM

Nowoczesny stadion


Tarczyński Arena to nowoczesny stadion mogący pomieścić około 44 tysiące kibiców, zbudowany specjalnie na piłkarskie Euro w 2012 roku. Zwykle występują na nim piłkarze Śląska Wrocław. Stadion posiada wygodne trybuny ze świetnym widokiem na boisko, atrakcyjną strefę VIP, własny parking i jest świetnie skomunikowany.

Łatwy dojazd

Jeśli chodzi o transport samochodowy, z Niemiec do Wrocławia łatwo dojedziecie autostradą A4. Czas przejazdu to zaledwie: 2 h 49 min z Drezna (268 km), 3 h 51 min z Berlina (346 km) i 3h 58 min z Lipska (373 km).

Stadion Tarczyński Arena znajduje się z dala od centrum miasta, dlatego łatwo do niego trafić bezpośrednio z autostrady. Na miejscu znajduje się parking samochodowy.

Do Wrocławia można bez problemu dojechać również autobusami (np. Flixbus, Sindbad) lub pociągami (Deutsche Bahn, Koleje Dolnośląskie, PKP Intercity) oraz samolotem (Lotnisko znajduje się 15 minut drogi od stadionu).Ceny biletów


Ceny biletów w Polsce są kilkukrotnie niższe niż w Niemczech. Standardowy bilet na mecz kosztuje od 37 do 47 PLN w zależności od miejsca, a więc zaledwie około 8-10 €. Jeszcze mniej zapłacą studenci (ok. 31 PLN, czyli 7 euro) i dzieci w wieku 7-13 lat (ok. 10 PLN, czyli 2 €). Dzieci poniżej 6. roku życia wejdą na mecz za darmo. Bilety są dostępne do kupienia w serwisie Ticketmaster.

>>> KUP BILETY POD TYM LINKIEM

Bilet VIP, obejmujący miejsca klasy biznes, dostęp do cateringu i najlepszy widok na murawę, kosztuje 210 PLN, a to zaledwie 48 € – to mniej niż ceny zwykłych biletów na mecze w Niemczech. Dla porównania bilety VIP na meczach Hamburg Sea Devils kosztują 229 € (prawie 1000 PLN)!Niskie ceny


Przed przyjazdem nie zapomnijcie wymienić Euro na Złotego. Polska waluta jest znacznie tańsza, dlatego ceny na miejscu dla gości z zagranicy są bardzo atrakcyjne.

Średnia cena dużego obiadu w restauracji to około 40 PLN, a więc 9 €. Piwo w restauracji kosztuje 10 PLN, czyli około 2 €. Oczywiście ceny w sklepach spożywczych są kilkukrotnie niższe niż w restauracjach. Typowa paczka kabanosów Tarczyński w sklepie kosztuje około 8 PLN, a więc ok. 1,80 €.

Niskie są również ceny wszelkich atrakcji – np. bilety do muzeów. Zwiedzanie Hali Stulecia kosztuje 25 PLN (ok. 5 €), łączony bilet do Panoramy Racławickiej i trzech innych muzeów, w tym Muzeum Narodowego kosztuje 50 PLN (ok. 11 €), a wejście do Zoo to wydatek około 70 PLN (ok. 16 €). Również ceny w hotelach są bardzo atrakcyjne.

W większości miejsc można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Komunikacja po mieście

Wrocław posiada rozwiniętą sieć transportu publicznego, który obejmuje autobusy oraz tramwaje. Na Tarczyński Arenę można dotrzeć tramwajami 3, 10, 20, 21, 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123,127, 243, 245, 253. Dojazd komunikacją miejską ze stadionu do centrum miasta zajmuje około 20 minut, natomiast samochodem 10 minut.

Na tramwaje i autobusy obowiązują takie same bilety. Można je kupić w automatach przy niektórych przystankach, online w aplikacji JakDojade oraz wewnątrz wszystkich autobusów i tramwajów, jednak wyłącznie za pomocą karty płatniczej (nie gotówką).

Przy poruszaniu się po mieście komunikacją miejską polecamy zainstalować aplikację JakDojade, w której bez problemu sprawdzicie, jak dojechać w każde miejsce we Wrocławiu.

Dobrym wyjściem jest również poruszanie się po mieście za pomocą taksówek lub aplikacji Uber i Bolt. Można również wypożyczyć samochód, np. poprzez aplikacje Panek lub Traficar. We Wrocławiu można wypożyczyć także hulajnogi elektryczne oraz rowery.

Mnóstwo atrakcji

Wrocław to piękne i nowoczesne miasto pełne atrakcji. Przy okazji meczu powinniście koniecznie zwiedzić wrocławski rynek oraz Ostrów Tumski – dwie największe atrakcje w mieście, jak i pospacerować bulwarami wzdłuż Odry, podziwiając słynne wrocławskie mosty, np. Most Grunwaldzki. Oprócz tego warto również zobaczyć Halę Stulecia, Ogród Zoologiczny, Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe, Operę czy Hydropolis, a także wybrać się w podróż śladem słynnych wrocławskich krasnali, których w całym mieście jest kilkaset.

Jeśli macie więcej czasu, polecamy spędzić cały urlop na Dolnym Śląsku – regionie, którego stolicą jest Wrocław. Oprócz wrocławskich atrakcji warto zwiedzić tutejsze góry – Sudety. Najciekawszymi górskimi miastami są Szklarska Poręba i Karpacz, z których pięknymi szlakami dotrzecie na Szrenicę i Śnieżkę. Warto zobaczyć również Zamek Książ w Wałbrzychu, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Twierdzę Srebrna Góra czy kompleks Riese. Nieco bliżej możecie zwiedzić także Kościół Pokoju w Świdnicy, Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdrój, Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim czy zaliczyć spływ pontonowy w Bardzie.

>>> KUP BILETY POD TYM LINKIEM

Udostępnij